25 czerwca 2026 roku podczas XXVII Sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju radni rozpatrzyli Raport o stanie Gminy Busko-Zdrój za 2025 rok. Po przeprowadzonej debacie Rada Miejska udzieliła Burmistrzowi Miasta i Gminy Busko-Zdrój wotum zaufania.
Podczas sesji radni podjęli również uchwałę w sprawie absolutorium dla Burmistrza za wykonanie budżetu Gminy Busko-Zdrój za 2025 rok. Udzielenie wotum zaufania oraz absolutorium stanowi wyraz pozytywnej oceny działań podejmowanych przez samorząd oraz prawidłowej realizacji budżetu gminy.





