Logo Gminy Busko-Zdrój

previous arrow
next arrow
Slider

Aktualności

logo turystyka

BGK (Bank Gospodarstwa Krajowego) realizuje Strategię inwestycyjną „Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka” mającą na celu rozwój mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, działających w branży turystycznej oraz okołoturystycznej w Polsce Wschodniej. Projekt jest finansowany ze środków Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej.

Polska Fundacja Przedsiębiorczości w ramach powyższego oferuje POŻYCZKĘ NA ROZWÓJ TURYSTYKI - udzielana jest ze środków udostępnionych przez Bank Gospodarstwa Krajowego w Warszawie („BGK”) z przeznaczeniem na finansowanie przedsięwzięć mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z obszaru Polski Wschodniej.

Przedsięwzięcie finansowane Pożyczką na Rozwój Turystyki musi być zlokalizowane na terenie Polski Wschodniej:

  • świętokrzyskie
  • lubelskie, podkarpackie,
  • podlaskie,
  • warmińsko- mazurskie.

Darmowa aplikacja KIEDY SMIECI.INFO

Już od dziś mieszkańcy gminy Busko-Zdrój, mogą korzystać z darmowej aplikacji KIEDYSMIECI.INFO służącej do powiadomień o odbiorach odpadów komunalnych.

Prosta i przyjazna użytkownikowi aplikacja, którą każdy z nas może zainstalować na swoim smartfonie posiada kilka funkcji ale jedno główne zadanie - to poinformować o zbliżającym się odbiorze odpadów. Po instalacji i określeniu miejsca odbioru odpadów aplikacja dyskretnie przypomni użytkownikowi o dacie odbioru odpadów komunalnych. W aplikacji dostępne są również zasady prawidłowej segregacji śmieci, a kolory koszy są zgodne z wytycznymi Ministerstwa Ochrony Środowiska.

Aby korzystać z wybranego systemu płatności należy pobrać aplikację ze strony https://kiedysmieci.info/ lub z dedykowanego sklepu z aplikacjami w telefonie. Wybrać swoje województwo, powiat i gminę, określić miejscowość / ulicę / dzielnicę i sprawdzić harmonogram wywozu odpadów komunalnych. Dodatkową opcją jaką posiada aplikacja jest informacja dla mieszkańców o wysokości miesięcznej stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi wraz z numerem konta na który należy uiścić opłatę. Informację dotyczącą lokalizacji oraz godzin otwarcia Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK).

KORZYŚCI Z KORZYSTANIA Z KIEDYSMIECI.INFO

SPZPOZ w Busku-Zdroju informuje, że od 01.04.2021 r. wznawia działalność punkt badań laboratoryjnych w Przychodni nr 1 w Busku-Zdroju w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 11.00.

Pacjenci chcący skorzystać z punktu badań laboratoryjnych przyjmowani będą zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego.

SPZPOZ w Busku-Zdroju informuje, że wyczerpały się wolne terminy zapisu na szczepienia przeciwko COVID-19

SPZPOZ w Busku-Zdroju informuje, że wyczerpały się wolne terminy zapisu na szczepienia przeciwko COVID-19 do 31.03.2021 r. we wszystkich punktach szczepień, tj.:

- w Przychodni Nr 1 w Busku-Zdroju, ul. Sądowa 9,
- w Przychodnia Nr 2 w Busku-Zdroju, os. Sikorskiego 10,
- w Ośrodku Zdrowia w Dobrowodzie,
- w Ośrodku Zdrowia w Kołaczkowicach.

Serdecznie zachęcamy do udziału w II edycji Konkursu pn.„MISTRZ WYPRACOWAŃ"

Serdecznie zachęcamy do udziału w II edycji Konkursu pn.„MISTRZ WYPRACOWAŃ"

NA CZYM POLEGA KONKURS?

Zadaniem uczestników jest tworzenie wypracowań na tematy, które wcześniej wybierają z przygotowanej przez organizatora listy. Za każde przesłane wypracowanie konkursowe uczestnik otrzymuje punkty.

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W KONKURSIE?

Aby wziąć udział w konkursie Mistrz Wypracowań edycja II należy:

Zarejestrować lub zalogować się w serwisie Dyktanda.pl
Kliknąć przycisk ZAPISZ SIĘ DO KONKURSU.
Wybrać z listy interesujący nas temat, zapoznać się z wytycznymi i zatwierdzić klikając NAPISZ WYPRACOWANIE.
W wyznaczonym czasie przygotować samodzielnie i starannie wypracowanie na wybrany temat i zamieścić je w serwisie Dyktanda.pl.

masz glos

Do 8 marca 2021 trwa nabór do nowej edycji Masz Głos.

To program Fundacji Batorego wspierający organizacje społeczne i grupy nieformalne, które działają dla swoich lokalnych środowisk.

Uczestnicy programu zakładają pasieki społeczne, prowadzą warsztaty dla mieszkańców, to wszystko we współpracy z władzą lokalną i otoczeniem.

Najlepiej zrealizowane projekty dostają prestiżową nagrodę Super Samorząd.

Poniższy link zawiera szczegółowe informacje:

link do artykułu

palmy2021

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym na Palmę Wielkanocną.

Więcej informacji : link do artykułu

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny BEZPIECZNIE NA WSI

Serdecznie zachęcamy do udziału w XI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”.
Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich i ma na celu promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego.

Szczegółowe informacje na temat zasad uczestnictwa w Konkursie można uzyskać kontaktując się z jednostką terenową KRUS w Busku-Zdroju, ul. Armii Krajowej 17, tel. 41 370 84 18.
Autorzy najciekawszych prac, na każdym etapie Konkursu, otrzymają atrakcyjne nagrody.

źródło: link

strzelnica

Zbliża się Dzień Kobiet z tej okazji serdecznie zapraszamy wszystkie Panie do udziału w wystrzałowym konkursie z poniższego linku

 Link do konkursu

informacja wscieklizna