Logo Gminy Busko-Zdrój

BAZA WYDARZEŃ

Tańczące Panie na scenie w BSCK
Orkiestra symfoniczna na występach w BSCK
Wywiad z telewizją na tle sanatorium Marconi
Orkiestra symfoniczna grająca w kościele
Zdjęcie wystawy zdjęć BSCK
Występy ludowe w BSCK
previous arrow
next arrow
PlayPause

W Busku-Zdroju w piątek, 19 maja o godz. 16.00 na terenie Pływalni Miejskiej przy ul. prof. Stefana Grotta 3A otwiera się centrum nurkowe i szkoła nurkowania dla dzieci i dorosłych.

Szkoła nurkowania Dive Rangers od półtora roku oferuje zajęcia nurkowe dla juniorów od 8 roku życia, a dla dorosłych – kursy nurkowania z certyfikatem ważnym na całym świecie. Do tej pory przeszkoliła ponad 200 juniorów i dorosłych.

grafika promująca centrum nurkowania

Szkoła nurkowania Dive Rangers to największa szkoła dla dzieci i młodzieży w południowej Polsce. Zajęcia prowadzone są w 5 lokalizacjach: w Busku-Zdroju, Kazimierzy Wielkiej, Mszczonowie, Kielcach i Radomiu, a od września planowane są trzy kolejne: w Ostrowcu Świętokrzyskim, Połańcu oraz Grójcu. Szkoła nurkowania działa w ramach jednej z największej organizacji nurkowych na świecie: Scuba Schools International. To organizacja założona w 1970 roku w USA, oferująca obecnie najlepiej zaprojektowane kursy nurkowe, opierające się na najnowszych badaniach nurkowych.

Do tej pory biuro szkoły znajdowało się w Warszawie – mówi dr Grzegorz Furgał, właściciel i główny instruktor szkoły – ale postanowiłem, aby fizyczna siedziba szkoły znajdowała się w Busku, moim rodzinnym mieście. Jesteśmy tu dziś również dzięki zaangażowaniu Buskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, dzięki któremu to centrum nurkowe tak dobrze wygląda.

Na miejscu w centrum nurkowym początkujący i zaawansowani nurkowie będą mogli porozmawiać o sprzęcie nurkowym, wziąć do ręki najnowsze automaty oddechowe lub zaprojektować swoją własną kamizelkę nurkową. Jak podkreśla Grzegorz Furgał, centrum jest dystrybutorem sprzętu nurkowego wielu producentów i często może zaoferować ceny lepsze, niż w internecie.

W dzień otwarcia każdy, kto odwiedzi centrum nurkowe, może liczyć na zniżki: kursy i zajęcia nurkowe będą obniżone o 30%, a sprzęt nurkowy o 10%.

Ale główna oferta centrum nurkowego to szkolenia i kursy nurkowe.
Dla juniorów oferujemy nurkowe zajęcia basenowe, które uczą ich prawidłowej obsługi sprzętu, rozwiązywania ewentualnych problemów pod wodą oraz współpracy w grupie. Ale ćwiczenia są przeplatane zabawami, aby się nie nudzili pod wodą. To nie jest tylko pływanie w basenie, ale budowanie konstrukcji pod wodą symulując stan nieważkości, podwodne wyścigi czy zabawy z utrzymywaniem równowagi na dnie, a w dalszych etapach – nurkowanie ze skuterami podwodnymi czy walki z samurajskimi mieczami dla chłopaków, a dla dziewczyn – pływanie z monopłetwą w ogonie syreny – mermaiding.

Szkoła nurkowania i centrum nurkowe, to propozycja, która idealnie wpisuje się w potrzeby i oczekiwania mieszkańców – dodaje Dyrektor BOSIR Arkadiusz Kornaś. To ciekawe i innowacyjne urozmaicenie sportowo-rekreacyjnej oferty, które dodatkowo pozwala na pełne wykorzystanie potencjału i dogodnej lokalizacji Pływalni Miejskiej. Obserwujemy niesłabnące zainteresowanie i cieszymy się, że sport ten staje się coraz bardziej popularny zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.