Logo Gminy Busko-Zdrój

INFORMACJA TURYSTYCZNA

Konie na tle malowniczych łąk
Dzieci jadące ścieżką rowerową
Drewniane wiaty na tle pagórków w rezerwacie Zimne Wody
Kajaki na rzece Nida
Piękny kwitnący sad jabłoni na łące pełnej mleczy
previous arrow
next arrow
PlayPause

Informacja Turystyczna

 Turysta - informacja turystyczna

 

ul. Waryńskiego 3a, 5
28-100 Busko-Zdrój
tel. 41 370 54 15, 41 370 54 30, 41 370 54 31
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
https://busko.travel/
http://atrakcje.busko.pl/

Godziny otwarcia:

Dom Zdrojowy: 10:00 - 19:00 codziennie

 

 

 

Centrum Informacji Turystycznej w Busku Zdroju zostało wyróżnione najwyższą możliwą oceną w certyfikacji punktów informacji turystycznej. 4 gwiazdki, które otrzymaliśmy świadczą o bardzo wysokiej jakości świadczonych przez nas usług.

Wyróżnienie Wyróżnienie

Staramy się dla Was! ?

Centrum Informacji Turystycznej zlokalizowane jest na terenie Nowego Parku Zdrojowego w Kompleksie #TężniaBusko (ul. Waryńskiego 3a, 5).

Punkt Informacji Turystycznej funkcjonuje w budynku Nowego Domu Zdrojowego przy Tężni Solankowej. Dogodna lokalizacja decyduje o sporym ruchu turystycznym. Do dyspozycji turystów są materiały o najbliższej okolicy, ponadlokalne i regionalne.

Obsługa CIT-u zajmuje się aktualizacją portalu www.busko.travel oraz angażuje się w wiele form promocji (np. targi turystyczne)

Do głównych zadań CIT należy:

• Kompleksowa informacja turystów, kuracjuszy i mieszkańców w sposób bezpośredni i przez wszystkie dostępne narzędzia informatyczne
• Udostępnianie bezpłatnych map i wydawnictw
• Dostęp do Internetu
• Sprzedaż wydawnictw i pamiątek
• Rezerwacja biletów do kina i na spektakle
• Organizacja spacerków po mieście
• Organizacja rajdów rowerowych
• Organizacja spływów kajakowych
• Organizacja innych wydarzeń o charakterze turystycznym
• Współpraca z instytucjami i organizacjami promującymi Gminę Busko–Zdrój o regionie
• Opracowanie materiałów promocyjnych Gminy Busko - Zdrój

Informacja Turystyczna w Busko – Zdroju w 2019 r. utrzymała status czterech gwiazdek w Systemie Certyfikacji prowadzonej przez Polską Organizację Turystyczną.

 

Plenerowa wystawa zdjęć pt. "Walory turystyczno-kulturowe
Buska-Zdroju i okolic w obiektywie aparatu"

 

Na terenach zielonych w pobliżu UMIG w Busku-Zdroju powstała nietypowa, plenerowa wystawa zdjęć pt. „Walory turystyczno-kulturowe Buska-Zdroju i okolic w obiektywie aparatu”. Poniżej mają Państwo możliwość obejrzenia jej w elektronicznej wersji.

Wszystkich mieszkańców oraz kuracjuszy serdecznie zachęcamy do odwiedzin terenów rekreacyjnych znajdujących się pomiędzy osiedlami Kościuszki i Pułaskiego w Busku Zdroju gdzie czeka na Was plenerowa wystawa zdjęć . To miejsce przyjazne rodzinom z uwagi na małą architekturę wokół, parking a także bliskość skate-parku i toru rowerowego.

To bezpłatna wystawa dostępną dla każdego.

Serdecznie zapraszamy!

Wystawa została zrealizowana w ramach wspólnego partnerstwa Gminy Busko-Zdrój oraz Koalicji Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich. Projekt finansowany przez Lokalną Grupę Działania „Królewskie Ponidzie” w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

  

Plenerowa wystawa zdjęć pt. "Walory turystyczno-kulturowe Buska-Zdroju i okolic w obiektywie aparatu"

 

Folder informacyjno-promocyjny Busko-Zdrój 2020

 

Busko zdrój folder 2020

 

Spacerem przez Busko-Zdrój

 

Spacer - mapa po busku

 

Informacja turystyczna w aplikacji mobilnej na telefon

 

 Busko-Zdrój w aplikacji mobilnej na telefon    Busko-Zdrój w aplikacji mobilnej na telefon 

appstore

googleplay

Clipboard01
 Zobacz także na stronie: http://atrakcje.busko.pl 

  

Aplikacja w czytelny i łatwy w obsłudze sposób (wykorzystując lokalizację gps) pozwala dotrzeć do najbardziej interesujących miejsc, prowadzi po atrakcyjnych szlakach turystycznych oraz prezentuje bogatą ofertę kulturalną regionu.

Zarówno aplikacja jak i strona www zawierają kompleksowe informacje o obiektach, trasach turystycznych i wydarzeniach. Zostały uporządkowane według przejrzystych kategorii, które ułatwiają przeglądanie i wyszukiwanie interesujących treści. Są wśród nich opisy najciekawszych zabytków, miejsc związanych z historią i kulturą regionu, rezerwatów i pomników przyrody, a także informacje praktyczne dotyczące noclegów i gastronomii.

Do aplikacji dołączono cztery interaktywne gry terenowe, dzięki którym w interesujący sposób można poznać najciekawsze zakątki Buska-Zdroju. Aplikacja została stworzona w języku polskim. 

 

Matriały promocyjne do pobrania

 

 Album słoneczne miasto Album magiczna kraina Szlak drewnianego budownictwa sakralnego wzdłuż Maskalisu

 

 Gmina uzdrowiskowa Nie tylko uzdrowisko Po zdrowie i urodę W wolnej chwili