Logo Gminy Busko-Zdrój

UZDROWISKO

Główne wejście do Budynku Sanatorium Marconi
Rozlewisko wody na łące
Akweny wodne w Radzanowie z lotu ptaka
Główna Aleja Parkowa pełna kwiatów
previous arrow
next arrow
PlayPause

Uzdrowisko Busko-Zdrój

Turysta - uzdrowisko Turysta - uzdrowisko Turysta - uzdrowisko Turysta - uzdrowiskoTurysta - uzdrowisko

 

Kierunki lecznicze realizowane w uzdrowisku Busko-Zdrój

  1. Choroby ortopedyczno-urazowe (ortopedia)
  2. Choroby układu nerwowego (neurologia)
  3. Choroby reumatologiczne (reumatologia)
  4. Choroby kardiologiczne i nadciśnienie (kardiologia)
  5. Osteoporoza
  6. Choroby skóry (dermatologia)

 

Zakłady lecznictwa uzdrowiskowego sanatoria i szpitale uzdrowiskowe

Na terenie Uzdrowiska Busko-Zdrój działa osiem podmiotów leczniczych, które zarządzają piętnastoma zakładami lecznictwa uzdrowiskowego, w tym 3 szpitalami uzdrowiskowymi oraz 12 sanatoriami.

Największym podmiotem sanatoryjnym jest „Uzdrowisko Busko-Zdrój” S.A. w skład którego wchodzą 2 szpitale uzdrowiskowe oraz 4 sanatoria, oferujące swoim pacjentom około tysiąca miejsc.

Trzema obiektami (540 łóżek) dysponują Sanatoria Słowacki Sp. z o.o., z których – Terma Słowacki - jest najmłodszym sanatorium w Busku-Zdroju, oddanym do użytku wraz z końcem 2018 r.

Pozostałe podmioty w kolejności liczby miejsc sanatoryjnych działają w obrębie jednej jednostki i są to: Sanatorium „Włókniarz” (ok. 550 miejsc), 21 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny (360 miejsc), Sanatorium „Nida-Zdrój” (265 miejsc), Sanatorium „Astoria” (ok. 230 miejsc), Sanatorium „Bristol” (135 miejsc – obiekt wyłącznie komercyjny) oraz Sanatorium „Zbyszko” (130 miejsc).

Wszystkie zakłady lecznictwa uzdrowiskowego w Busku-Zdroju dysponują jednocześnie ponad 3 tysiącami miejsc, co rocznie przekłada się na ok. 80 tysięcy kuracjuszy (dane z roku 2018).

Prawie połowa kuracjuszy kierowana jest do Buska-Zdroju przez Narodowy Fundusz Zdrowia, reszta korzysta z usług buskich sanatoriów prywatnie. W celu rezerwacji miejsca zachęcamy do kontaktu z wybranym obiektem.