Logo Gminy Busko-Zdrój

AKTUALNOŚCI

Tężnia solankowa o poranku
Zdjęcie Tężni nocą
Aleja Mickiewicza, zdjęcie nocą
previous arrow
next arrow
PlayPause

Aktualności Buskie

Drugi niezwykły, jednocześnie bardzo intensywny dzień festiwalowy  za nami. Zakończyliśmy go koncertem "A to Polska właśnie" Zespołu Pieśni i Tańca ŚLĄSK.

To, co Zespół pokazał na scenie przeszło chyba nasze najśmielsze oczekiwania. Publiczność uczestnicząca w tym wydarzeniu na pewno dzisiaj nie będzie mogła ochłonąć z wrażeń. Był to wyjątkowy program pełen muzyki, pieśni i tańców ludowych i narodowych, z udziałem solistów, chóru, baletu i orkiestry, wykonany na najwyższym poziomie. Artyści z imponującą lekkością wykonywali najtrudniejsze choreografie, przyprawiając o zachwyt. A dynamika koncertu i barwne kostiumy sceniczne stworzyły widowisko, które przeniosło nas w świat malowniczej kultury ludowej.

Podczas koncertu usłyszeliśmy znane i popularne ludowe melodie m.in: Trojak, Karolinka, Karlik, Taniec chustkowy, Głęboka studzienka, Zagrej mi muzyko, Hej Koło Cieszyna, Kołomajki, Słoneczko wyszło, Pije Kuba, Krakowiak, Polonez Mazur. Jesteśmy szczęśliwi i dumni, że mogliśmy gościć jeden z największych zespołów folklorystycznych w Polsce w niezapomnianym koncercie ukazującym bogactwo kulturowe regionów całej Polski.

fot. Daniel Piwowarczyk.

 

Więcej zdjęc na stronie BSCK https://www.bsck.busko.pl/868-a-to-polska-wlasnie.html