Logo Gminy Busko-Zdrój

AKTUALNOŚCI

Tężnia solankowa o poranku
Zdjęcie Tężni nocą
Aleja Mickiewicza, zdjęcie nocą
previous arrow
next arrow
PlayPause

Aktualności Buskie

Dnia 7 marca 2023 r. na uroczystym spotkaniu w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim, Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój - Waldemar Sikora oraz Skarbnik Miasta i Gminy Busko-Zdrój - Artur Tokarz podpisali z Wojewodą Świętokrzyskim - Zbigniewem Koniuszem umowy na dofinansowanie dwóch projektów w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg:
- "Przebudowa i rozbudowa ul. Kochanowskiego nr 314141 T, ul. Polnej nr 314105T w Busku-Zdroju"
- "Rozbudowa ulicy Zielonej i ulicy Batalionów Chłopskich nr 314 057 T w Busku-Zdroju".

Zdjęcie przedstawia Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój - Waldemara Sikorę, Skarbnika Miasta i Gminy Busko-Zdrój - Artura Tokarza, Wojewodę Świętokrzyskiego  - Zbigniewa Koniusza podczas podpisania umowy na dofinansowanie dwóch projektów w ramach Rządow

 

 

 

 

 

 

 

 

Gmina Busko-Zdrój otrzymała znaczące wsparcie finansowe na inwestycje drogowe, ważne i wyczekiwane przez mieszkańców, o które władze gminy od dawna zabiegały.
Szacowany koszt obydwu zadań to kwota blisko 23 mln zł, w tym ponad 16 mln zł wsparcia z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Tak pokaźne środki pozwolą na poprawę dostępności komunikacyjnej zachodniej części miasta, wpłyną na estetykę przestrzeni, bezpieczeństwo na drogach, rozwój infrastruktury w postaci chodników, ścieżek. Wpłyną również na podniesienie jakości życia mieszkańców i długofalowy rozwój regionu.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg, ma na celu wspieranie realizacji zadań z zakresu poprawy bezpieczeństwa i rozwoju infrastruktury drogowej.