Logo Gminy Busko-Zdrój

AKTUALNOŚCI

Tężnia solankowa o poranku
Zdjęcie Tężni nocą
Aleja Mickiewicza, zdjęcie nocą
previous arrow
next arrow
PlayPause

Aktualności Buskie

Przekazanie sprzętu ratowniczego

Ochotnicza Straż Pożarna w Mikułowicach otrzymała dziś nowy sprzęt i wyposażenie pożarnicze służące do ratowania życia i mienia w ramach projektu pn. "W trosce o bezpieczeństwo - zakup aparatów ochrony układu oddechowego oraz specjalistycznego sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Mikułowicach” .

Zakup o wartości blisko 30 tys. zł został sfinansowany ze środków Gminy Busko-Zdrój w ramach Budżetu Obywatelskiego. Jednostka OSP wzbogaciła się m. in. o aparat powietrzny wraz z maską, sygnalizator bezruchu, butlę kompozytową oraz inne urządzenia.

W oficjalnym przekazaniu sprzętu uczestniczył Z-ca Burmistrza Michał Maroński, który zaznaczył, że dzisiejsze wydarzenie ma znaczenie podwójne. ,,Po pierwsze, zakupiony sprzęt pomoże w ratowaniu ludzkiego zdrowia i życia a po drugie, jest to doskonały przykład jak właściwie mogą być wykorzystane środki publiczne w ramach budżetu obywatelskiego” - powiedział przekazując stosowne dokumenty na ręce Prezesa OSP Mikułowice Daniela Stępnia.

Warto podkreślić, że zakupiony sprzęt znacząco wpłynie na poprawę skuteczności działania jednostki OSP oraz służyć będzie wszystkim mieszkańcom naszej gminy.