Logo Gminy Busko-Zdrój

AKTUALNOŚCI

Tężnia solankowa o poranku
Zdjęcie Tężni nocą
Aleja Mickiewicza, zdjęcie nocą
previous arrow
next arrow
PlayPause

Aktualności Buskie

uroczystość wręczenia umów grantowych dla Młodzieżowej Rady Gminy Busko-Zdrój

10 maja 2023 podczas uroczystej gali w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy Busko-Zdrój podpisali umowę na realizację projektów grantowych oraz inicjatyw młodzieżowych - konferencji. Projekty będą realizowane w ramach programu „Świętokrzyskie plus Młodzież” – którego celem jest aktywizacja młodzieży w samorządach województwa świętokrzyskiego.

Młodzieży towarzyszył Z-ca Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój, Michał Maroński. „To dla mnie osobiście podwójna satysfakcja. Po pierwsze dlatego, że od początku swojej pracy w Urzędzie, utworzenie Rady Młodzieżowej było jednym z celów jakie sobie postawiłem. Dzięki zdolnej, ambitnej i zaangażowanej młodzieży z buskich szkół średnich z pomocą Burmistrza i przy przychylności Rady Miejskiej udało się ją utworzyć. Po drugie, jako Lokalna Organizacja Turystycznej »Moc Ponidzia«, której jestem prezesem, objęliśmy działalność Młodzieżowej Rady patronatem, dzięki czemu uzyskanie powyższych środków było możliwe”.

Program aktywizacji młodzieży województwa świętokrzyskiego to program wspierania młodzieży w wieku 15-29 lat z województwa świętokrzyskiego zaangażowanej w życie społeczne. Grupy młodzieży działające w radach, sejmikach, samorządach i organizacjach będą mogły skorzystać z grantów na finansowanie podejmowanych inicjatyw: konferencji, szkoleń i wyjazdów studyjnych.

Program jest finansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022 – 2033.