Logo Gminy Busko-Zdrój

AKTUALNOŚCI

Tężnia solankowa o poranku
Zdjęcie Tężni nocą
Aleja Mickiewicza, zdjęcie nocą
previous arrow
next arrow
PlayPause

Aktualności Buskie

laureaci konkursu Świętokrzyski Kreator Rozwoju

Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój, Waldemar Sikora, odebrał wczoraj prestiżowe wyróżnienie w kategorii inwestycja miejska za projekt "Wzrost gospodarczy uzdrowiska poprzez rozwój potencjału endogenicznego i zwiększenie dostępu do zasobów naturalnych – Rodzinny Park Zdrowia w Busku-Zdroju".

Przedmiotem projektu było wprowadzenie nowego produktu związanego z rekreacją ukierunkowanego na wzbogacenie oferty turystycznej. Wybudowana pośród parkowej zieleni Tężnia Busko-Zdrój jest jedną z największych i najnowocześniejszych tężni solankowych w Polsce. Zachwycający swoją konstrukcją obiekt ma kształt okręgu o średnicy ok. 72 m i obwodzie ok. 226 m, a ściany sięgają blisko 10 m wysokości. W ramach inwestycji powstały również alejki, które połączyły zabytkową cześć parku zdrojowego z jego nową częścią.

Warto podkreślić, że Rodzinny Park Zdrowia to miejsce, które nie tylko sprzyja rekreacji i wypoczynkowi, ale także stwarza nowe możliwości dla lokalnych przedsiębiorców.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Centrum Kongresowym Targów Kielce podczas spotkania pod hasłem “Inwestycje, które budują przyszłość”, uroczyście podsumowano realizację Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego w latach 2014-2020. Wicemarszałek Renata Janik wręczyła wyróżnienia – Świętokrzyskie Kreatory Rozwoju – dla firm, instytucji, samorządów i organizacji pozarządowych, które dzięki otrzymanemu wsparciu finansowemu zrealizowały innowacyjne, inspirujące, istotne dla życia mieszkańców i rozwoju regionu projekty. W spotkaniu uczestniczył także Jacek Sułek dyrektor Departamentu Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego i jego zastępcy: Anna Kucharczyk oraz Tomasz Janusz.

trwa prezentacja podczas gali konkursowej

źródło: /https://www.swietokrzyskie.pro/inwestycje-ktore-buduja-przyszlosc/