Logo Gminy Busko-Zdrój

AKTUALNOŚCI

Tężnia solankowa o poranku
Zdjęcie Tężni nocą
Aleja Mickiewicza, zdjęcie nocą
previous arrow
next arrow
PlayPause

Aktualności Buskie

Podpisanie umowy w sprawie przebudowy skrzyżowania

Na skrzyżowaniu ul. Grotta z ulicami Miodowicza i Wyszyńskiego już wkrótce powstanie pięciowlotowe rondo. Umowę w tej sprawie podpisał dziś Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój, Jerzy Szydłowski.

Zadanie pn. „Przebudowa skrzyżowania ul. Grotta nr 314148T z ulicami Miodowicza i Wyszyńskiego w Busku-Zdroju” to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji drogowych, która zwiększy bezpieczeństwo użytkowników dróg w tej części Buska-Zdroju.

Realizacja projektu wiąże się nie tylko z wprowadzeniem ruchu okrężnego, ale także z gruntowną przebudową dalszych odcinków ulicy Grotta. Powstanie tu m.in. kolejny fragment ścieżki rowerowej, obustronne chodniki i nowe zatoki autobusowe. Projekt przewiduje również budowę sieci kanalizacji deszczowej, nowej linii oświetlenia ulicznego oraz przebudowę kolidującej infrastruktury podziemnej.

Koszt zadania wyniesie prawie 5 mln zł z czego ok. 80% stanowi dofinansowanie z „Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg”.

Wykonawcą inwestycji jest lokalne Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe „BAZKAM” s.c. Prace budowlane, zgodnie z harmonogramem zadania, potrwają do kwietnia 2025 r.