Logo Gminy Busko-Zdrój

TĘŻNIA

Tężnia o poranku
Tężnia przy pięknej pogodzie z lotu ptaka
Rowerek obok Tężni Solankowej w Busku-Zdroju
Oświetlona Tężnia nocą z lotu ptaka
Tężnia przy pięknej pogodzie z lotu ptaka
Plac zabaw - piracki statek
Fontanna
previous arrow
next arrow
PlayPause

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza do Domu Zdrojowego kompleksu #TężniaBusko (ul. Waryńskiego 5) na wystawę fotografii Justyny Soi-Sadowskiej pt. "Rytmy i struktury".

Wystawa będzie czynna od 2 do 30 listopada 2022 w godzinach pracy Domu Zdrojowego. Spotkanie autorskie odbędzie się 19 listopada 2022 o godz. 18.

Zapraszamy, wstęp wolny.

 

grafika promująca wystawę Rytmy i struktury, przedstawia fragment dachu budowli

Justyna Soja-Sadowska urodziła się w Busku Zdroju. Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach. Studiowała na Politechnice Radomskiej, na kierunku: Wychowanie Plastyczne. Dyplom z malarstwa i grafiki warsztatowej uzyskała w roku 2001. Na stałe mieszka w Końskich, pracuje jako nauczyciel plastyki w Zespole Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli. Zajmuje się malarstwem, fotografią, rysunkiem. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej.

O swojej ekspozycji autorka opowiada: "Na wystawie „Rytmy i struktury” prezentuję prace, które powstały w czasie kilku ostatnich lat. Są wycinkiem większego zestawu kompozycji ukazujących to, co w moim otoczeniu jest dla mnie interesujące. W części fotograficznych kadrów zamknięte są fragmenty starych, odrapanych murów, zniszczonych ręką czasu lub „ozdobionych” ręką człowieka, ich różnorodne faktury i barwy. Pokazuję też kompozycje, w których główną rolę odgrywa rytm. Okna, podziały ścian, ogrodzeń, służą mi do stworzenia nowych obrazów".