Logo Gminy Busko-Zdrój

TĘŻNIA

Tężnia o poranku
Tężnia przy pięknej pogodzie z lotu ptaka
Rowerek obok Tężni Solankowej w Busku-Zdroju
Oświetlona Tężnia nocą z lotu ptaka
Tężnia przy pięknej pogodzie z lotu ptaka
Plac zabaw - piracki statek
Fontanna
previous arrow
next arrow
PlayPause

Zapraszamy na ciekawe spotkanie autorskie z Kacprem Kępinskim, autorem książki "Ruch tektoniczny". To nieco  inne spojrzenie na powojenną architekturę naszego regionu. Ziemia świętokrzyska pod względem geologicznym należy do najstarszych terenów Starego Kontynentu. Regionowi temu poświęcona została książka Kacpra Kępińskiego "Ruch tektoniczny. Przewodnik po powojennej architekturze województwa świętokrzyskiego".

grafika promująca spotkanie autorskie

Autor zafascynowany jest niezwykłym pejzażem i bogactwami naturalnymi Gór Świętokrzyskich jako czynnikami, które wpłynęły na architektoniczny obraz regionu w latach powojennych. Kacper Kępiński opisuje ziemię świętokrzyską, podkreślając obecność na tym terenie śladów pozwalających odtworzyć jej historię na przestrzeni różnych okresów geologicznych.

Spotkanie odbędzie się 28 września o godz. 15:00 w Domu Zdrojowym kompleksu #TężniaBusko, ul. Waryńskiego 5. Wstęp wolny!

 

Kacper Kępiński jest absolwentem Wydziału Architektury na Politechnice Krakowskiej oraz stypendystą rządu Republiki Francuskiej na École Nationale Supérieure d`Architecture de Paris-Belleville. Pracuje w Narodowym Instytucie Architektury i Urbanistyki, gdzie stoi na czele działu zajmującego się realizacją projektów zewnętrznych oraz organizacją wystaw. Wchodzi w skład Rady Fundacji Instytut Architektury. Popularność zdobył jako jeden ze współzałożycieli krakowskiego ruchu Przestrzeń-Ludzie-Miasto.