Zapraszamy do uzdrowiska Busko-Zdrój. Noclegi, restauracje, aktywny wypoczynek, sanatoria, Uzdrowisko na 4 pory roku, Nocleg, w busku, sanatoria, noclegi, kwatery, pensjonaty, hotele, firmy, buskowianka, pokoje, handel, usługi, woda, mineralna, gazowana, niegazowana, kwatery, zabiegi, borowina, reumatyzm, krio, marconi, źródlana, wiadomośći, konkursy, imprezy, firmy, biznes, zdrowie, odnowa, biologiczna, busko, zdroj, zdrój, Busko, uzdrowisko, sanatorium, Busko-Zdrój, pokoje gościnne w Busku-Zdroju, masaż, fizykoterapia, kuracja, wypoczynek, aktualnosci, aktualności, wiadomości, wiadomosci, Ponidzie

LEGENDA

grzyby

runo leśne

zwierzeta

przyjazd ze zwierzętami

jadalnia

wyżywienie

konie

jazda konna

koscioly

zabytki sakralne

namiot

rozbicie namiotu

narty

wyciąg narciarski

nocleg

nocleg

ogniska

ognisko, grill

parking

parking

plywanie

kąpielisko

prysznic

łazienka

rower

wypożyczanie rowerów

ryby

wędkowanie

sady

sad owocowy

sport

rekreacja

wycieczki_piesze

wędrówki piesze

zabytki

zabytki

inwalida

dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych

×

 

Projekt pn. „Rozwój terenów zieleni w mieście Busko-Zdrój” był głównym tematem imprezy zorganizowanej 10 maja 2019 r. w buskim Małpim Gaju w ramach obchodów Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

 

Gmina Busko-Zdrój przyłączyła się do akcji już po raz szósty. Atrakcją spotkania był występ lokalnych mażoretek oraz praktyczna prezentacja siłowni zewnętrznej, znajdującej się wśród parkowej zieleni, którą zrealizowano (podobnie jak szereg innych działań rewitalizacyjnych na terenie całego miasta) z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020; działanie 2.5 Poprawa jakości środowiska miejskiego.

Warto dodać, że Dni Otwarte Funduszy Europejskich są próbą uświadomienia mieszkańcom jak duży udział w kształtowaniu ich małych ojczyzn mają fundusze płynące z Unii Europejskiej. Pieniądze te nie pochodzą ze środków własnych gminy i są pozyskiwane zewnętrznie. Umiejętność wykorzystywania funduszy unijnych przez samorządy przekłada się na komfort codziennego życia z czego lokalne społeczności często nie zdają sobie sprawy. Właśnie ten fakt mają uświadomić DOFE.

Krajowym koordynatorem akcji jest Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich    Dni Otwarte Funduszy Europejskich-siłownia

 

© Copyright 2011 Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju Projekt i realizacja Crafton    |    Korekta: Norbert Garecki

...dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego...

Projekt: "Kampania promocyjna Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz utworzenie centrum informacji
turystycznej" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013