Zapraszamy do uzdrowiska Busko-Zdrój. Noclegi, restauracje, aktywny wypoczynek, sanatoria, Uzdrowisko na 4 pory roku, Nocleg, w busku, sanatoria, noclegi, kwatery, pensjonaty, hotele, firmy, buskowianka, pokoje, handel, usługi, woda, mineralna, gazowana, niegazowana, kwatery, zabiegi, borowina, reumatyzm, krio, marconi, źródlana, wiadomośći, konkursy, imprezy, firmy, biznes, zdrowie, odnowa, biologiczna, busko, zdroj, zdrój, Busko, uzdrowisko, sanatorium, Busko-Zdrój, pokoje gościnne w Busku-Zdroju, masaż, fizykoterapia, kuracja, wypoczynek, aktualnosci, aktualności, wiadomości, wiadomosci, Ponidzie

LEGENDA

grzyby

runo leśne

zwierzeta

przyjazd ze zwierzętami

jadalnia

wyżywienie

konie

jazda konna

koscioly

zabytki sakralne

namiot

rozbicie namiotu

narty

wyciąg narciarski

nocleg

nocleg

ogniska

ognisko, grill

parking

parking

plywanie

kąpielisko

prysznic

łazienka

rower

wypożyczanie rowerów

ryby

wędkowanie

sady

sad owocowy

sport

rekreacja

wycieczki_piesze

wędrówki piesze

zabytki

zabytki

inwalida

dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych

×

Wiesław Ochman, wybitny polski tenor, został Honorowym Obywatelem Miasta i Gminy Busko-Zdrój. Akt nadania obywatelstwa został wręczony podczas benefisu artysty, pierwszego dnia XXV edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz.

Honorowy Obywatel

Ceremonia rozpoczęła się od wygłoszenia laudacji przez burmistrza miasta i gminy Busko-Zdrój, Waldemara Sikorę -„Jest dla nas zaszczytem zaprosić Pana do grona Honorowych Obywateli naszego miasta. Tytuł ten jest wyrazem uznania dla Pańskich dokonań i osiągnięć a także dowodem wdzięczności za zasługi w promocji Buska-Zdroju” – mówił burmistrz wręczając Wiesławowi Ochmanowi pamiątkowy medalion.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Busku-Zdroju Robert Burchan wręczył artyście Akt Nadania Honorowego Obywatelstwa oraz kwiaty w imieniu lokalnej społeczności i wszystkich radnych, którzy podczas majowej sesji podjęli uchwałę w sprawie nadania Wiesławowi Ochmanowi Honorowego Obywatelstwa Miasta i Gminy Busko-Zdrój.

Honorowy Obywatel Honorowy Obywatel Honorowy Obywatel

Nowy obywatel Buska nie krył swojego wzruszenia: „To nie jest zwykłe wyróżnienie i jestem z tego bardzo dumny – powiedział - Busko-Zdrój jest nie tylko pięknym miastem, ale ze względu na Krysię Jamroz, bardzo mi bliskie ponieważ jestem jednym z niewielu, którzy mieli zaszczyt śpiewać u jej boku. Pamiętam jej wspaniałe kreacje. Ona zawsze podkreślała, że Busko-Zdrój to jest to miejsce, w którym czuje się najlepiej i do którego zawsze wraca myślami. Ja też drodzy państwo, przez cały okres, kiedy miałem zaszczyt występować na festiwalu zawsze wracam serdecznymi myślami do tego pięknego, wspaniałego miasta. Dziękuję bardzo”.

Honorowy Obywatel Honorowy Obywatel Honorowy Obywatel

Honorowy Obywatel Honorowy Obywatel

Honorowy Obywatel Honorowy Obywatel

© Copyright 2011 Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju Projekt i realizacja Crafton    |    Korekta: Norbert Garecki

...dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego...

Projekt: "Kampania promocyjna Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz utworzenie centrum informacji
turystycznej" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013