Logo Gminy Busko-Zdrój

AKTUALNOŚCI

Tężnia solankowa o poranku
Zdjęcie Tężni nocą
Aleja Mickiewicza, zdjęcie nocą
previous arrow
next arrow
PlayPause

Szansa na zakończenie budowy hospicjumW związku z nową edycją funduszy europejskich, pojawiła się szansa na dokończenie budowy Hospicjum w Busku-Zdroju, którego celem jest opieka nad osobami cierpiącymi na postępujące, przewlekłe choroby o niekorzystnych rokowaniach.

Instytucją realizującą budowę Hospicjum, która w przyszłości będzie to Hospicjum prowadzić jest Fundacja Świętego Alberta w Kielcach. Zaangażowane, od wielu lat, w budowę Hospicjum jest również Stowarzyszenie „Dom Nadziei”. W działania na rzecz budowy Hospicjum aktywnie włączył się Waldemar Sikora Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój, który zadeklarował wsparcie i pomoc w przygotowaniu wniosku o pozyskanie funduszy unijnych z nowego okresu programowego.

Aby dołożyć swoją cegiełkę na tak szczytne przedsięwzięcie wystarczy przekazać 1% odpisu podatkowego na ten cel, wpisując w swoim zeznaniu podatkowym nazwę organizacji: Fundacja Gospodarcza Św. Brata Alberta w Kielcach KRS 0000035377, kwotę wpłaty zaokrągloną do pełnych dziesiątek groszy w dół, a w rubryce „inne informacje w tym ułatwiające kontakt z podatnikiem”: 1% dla Hospicjum w Busku-Zdroju.

Można również wesprzeć inicjatywę poprzez indywidualne ofiary na konto budowy Hospicjum i okolicznościowe zbiórki. Zapraszamy do zapoznania się z filmem opowiadającym o idei przedsięwzięcia i krokach poczynionych ku jej realizacji.

Poniżej link do filmu o hospicjum:
httpss://www.youtube.com/watch?v=gBtbcBi-SCM&feature=youtu.be