Logo Gminy Busko-Zdrój

Wędrowiec Świętokrzyski Wędrowiec Świętokrzyski

W czwartek 28 października w Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie podczas uroczystej gali z rąk marszałka Andrzeja Bętkowskiego,przewodniczącego Sejmiku Andrzeja Prusia oraz członka Zarządu Województwa Tomasza Jamki statuetkę, ,,Wędrowca Świętokrzyskiego” w kategorii ,,Atrakcja Turystyczna"odebrał Z-ca Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój Michał Maroński.

To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest corocznie w sześciu kategoriach podczas Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Turystyki.

  • "Tegoroczni laureaci należą do grona największych atrakcji turystycznych w regionie. A województwo świętokrzyskie jest bogate w miejsca pełne uroku i doceniane przez turystów atrakcje, ciekawe oferty hotelarzy oraz instytucji kultury” – mówił marszałek Andrzej Bętkowski.
  • "W branży turystycznej nasz region ma się czym pochwalić. Musimy uczynić z tych atutów dobrą i skuteczną promocję. A turystyka szeroko pojęta może być bardzo dobrą gałęzią rozwoju gospodarczego regionu. Liczę, że podczas takich spotkań jak dziś z ludźmi z branży uda nam się wspólnie wykorzystać te turystyczne walory” – mówił przewodniczący Sejmiku Andrzej Pruś.

Źródło: https://www.swietokrzyskie.pro/statuetki-wedrowca-swietokrzyskiego-trafily-do-zasluzonych-dla-turystyki/

Nagrody przyznane przez urząd marszałkowski z okazji Wojewódzkich Obchodów Dnia Turystyki