Logo Gminy Busko-Zdrój

AKTUALNOŚCI

Tężnia solankowa o poranku
Zdjęcie Tężni nocą
Aleja Mickiewicza, zdjęcie nocą
previous arrow
next arrow
PlayPause

Konferencja prasowa poświęcona festiwalowi im. K. Jamroz

W Domu Zdrojowym Kompleksu #TężniaBusko odbyła się dziś konferencja prasowa poświęcona XXIX edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz.

W spotkaniu z przedstawicielami mediów uczestniczyli: Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora, Dyrektor Artystyczny Festiwalu Artur Jaroń oraz Dyrektor Buskiego Samorządowego Centrum Kultury Maria Wiśniewska.

Tegoroczny Festiwal odbędzie się w okresie 1-9 lipca i obejmie ponad 20 koncertów oraz szereg wydarzeń towarzyszących w Busku-Zdroju jak i całym regionie. Festiwal rozpocznie się w Domu Zdrojowym a zakończy w buskim Centrum Kultury. Oprócz koncertów nie braknie innych wydarzeń, jak odsłonięcie festiwalowego słoneczka czy spotkania z artystami w kawiarenkach festiwalowych.

Zgromadzeni podkreślali wieloletnią tradycję imprezy, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalnych. Jak wspomniał Burmistrz Waldemar Sikora, tegoroczna edycja festiwalu nosi szczególny charakter w związku z setnymi urodzinami Krystyny Jamroz, zaś przyszłoroczny festiwal będzie organizowany już po raz trzydziesty. Z tych powodów planowane jest wykonanie pomnika poświęconego patronce festiwalu. Zakończenie prac nad monumentem przewidziane jest na przełom roku 2023 i 2024.

Dyrektor Artur Jaroń przedstawił program festiwalu z uwzględnieniem lokacji w których odbędą się koncerty. Organizacyjny rozmach przedsięwzięcia oraz repertuar i zapraszani artyści sprawiają, iż każda kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz zyskuje unikalny charakter.

Dyrektor Maria Wiśniewska zachęciła do uczestnictwa w wydarzeniu i śledzenia bieżących informacji na temat tej imprezy w social mediach oraz na stronie www.jamroz.busko.pl 

Szczegółowy program Festiwalu znajduje się tutaj: https://www.bsck.busko.pl/wydarzenia/festiwal-muzyczny-im-krystyny-jamroz/1135-program-xxix-mfm-im-krystyny-jamroz.html