Logo Gminy Busko-Zdrój

MEDICAL, SPA & WELLNESS

Zdjęcie Pani na stole do masażu z kamieniami wulkanicznymi
Zdjęcie Pani w saunie
Pani na stole do masażu
Para kąpiąca się w basenie
previous arrow
next arrow
PlayPause

FootMedica - Klinika Zdrowej Stopy

 

 

FootMedica - Klinika Zdrowej Stopy
Gabinet Fizjoterapii i Podologii
Ul. Chopina 9, 28-100 Busko – Zdrój
(na terenie Ośrodka Natura)
Tel. 501-150-045, 41 378 70 56
email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://www.footmedica.pl/

 

  

 

 

FootMedica - Klinika Zdrowej Stopy Gabinet Fizjoterapii i Podologii oferuje szeroki zakres specjalistycznych usług ukierunkowanych na leczenie i pielęgnację skóry stóp

W gabinecie podologii leczniczej wykonujemy m.in. pedicure medyczny, usuwanie odcisków i modzeli, klamry na wrastające paznokcie, rekonstrukcję płytki paznokciowej, pielęgnację skóry i paznokci w grzybicy, cukrzycy oraz zaburzeniach naczyniowych a także zabiegi wykonywane są przy użyciu sterylnych narzędzi – jak u stomatologa oraz konsultacje dermatologiczne.

W gabinecie podologii ortopedycznej zajmujemy się diagnostyką wad i zniekształceń stóp, zarówno wrodzonych, jak i pourazowych, określaniem wpływu zaburzeń w obrębie stopy na wyższe piętra narządu ruchu, np. kolano, biodro, kręgosłup oraz profilaktyką i leczeniem wad stóp z zastosowaniem wkładek ortopedycznych

Badanie stóp przebiega z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu wsparte metodami tradycyjnymi. Dzięki temu jesteśmy w stanie ocenić nawet niewielkie zmiany w obrębie stóp i wybrać technikę korekcji lub terapii najkorzystniejszą dla naszego Pacjenta.

W czym jeszcze możemy pomóc:

  • wady wrodzone i nabyte stóp dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów, osób aktywnych i sportowców
  • deformacje palców: halluksy, palce krogulcze, młotkowate, stany zapalne rozcięgna podeszwowego,
  • zmiany przeciążeniowe i zwyrodnieniowe stawów stóp i tkanek miękkich,
  • ostrogi piętowe,
  • nerwiak Mortona,
  • bóle stawów kończyn i kręgosłupa powodowane wadami stóp,
  • obrzęki stóp i podudzi,
  • stany pourazowe.

Dyrektorem merytorycznym FootMedica - Kliniki Zdrowej Stopy jest dr n. med. Joanna Stodolna-Tukendorf. Fizjoterapeutka i ortopodolog. Autorka książek i publikacji z zakresu ortopedii i fizjoterapii, m.in.: „Słownika terminów podologii ortopedycznej”, współautorka pozycji: „Wielkiej Fizjoterapii”, „Jak chronić swój kręgosłup” czy „Traumatologii narządu ruchu”.

FootMedica - Klinika Zdrowej Stopy FootMedica - Klinika Zdrowej Stopy FootMedica - Klinika Zdrowej Stopy