Zapraszamy do uzdrowiska Busko-Zdrój. Noclegi, restauracje, aktywny wypoczynek, sanatoria, Uzdrowisko na 4 pory roku, Nocleg, w busku, sanatoria, noclegi, kwatery, pensjonaty, hotele, firmy, buskowianka, pokoje, handel, usługi, woda, mineralna, gazowana, niegazowana, kwatery, zabiegi, borowina, reumatyzm, krio, marconi, źródlana, wiadomośći, konkursy, imprezy, firmy, biznes, zdrowie, odnowa, biologiczna, busko, zdroj, zdrój, Busko, uzdrowisko, sanatorium, Busko-Zdrój, pokoje gościnne w Busku-Zdroju, masaż, fizykoterapia, kuracja, wypoczynek, aktualnosci, aktualności, wiadomości, wiadomosci, Ponidzie

LEGENDA

grzyby

runo leśne

zwierzeta

przyjazd ze zwierzętami

jadalnia

wyżywienie

konie

jazda konna

koscioly

zabytki sakralne

namiot

rozbicie namiotu

narty

wyciąg narciarski

nocleg

nocleg

ogniska

ognisko, grill

parking

parking

plywanie

kąpielisko

prysznic

łazienka

rower

wypożyczanie rowerów

ryby

wędkowanie

sady

sad owocowy

sport

rekreacja

wycieczki_piesze

wędrówki piesze

zabytki

zabytki

inwalida

dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych

×

Na corocznym uzdrowiskowym spotkaniu sieciującym „Świętokrzyski trójkąt uzdrowiskowy - nowe horyzonty", które odbyło się 20 czerwca w Centrum Konferencyjnym w Sanatorium Marconi, rozmawiano m.in. o potencjale uzdrowiskowym regionu.

Wprowadzenia do konferencji dokonał Grzegorz Orawiec dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, podsumowując działalność Klastra „Uzdrowiska Świętokrzyskie".

O potencjale świętokrzyskich uzdrowiskO potencjale świętokrzyskich uzdrowisk

Burmistrz Waldemar Sikora opowiedział o nowych planach inwestycyjnych związanych z rewitalizacją parku uzdrowiskowego oraz budową tężni, pijalni wód i ścieżki rowerowej łączącej Busko z Solcem. – Przed nami duże wyzwanie stworzenia korzystnych warunków infrastruktury uzdrowiskowej, które posłużą rozwojowi kurortu – podkreślił gospodarz.

Podczas pierwszego eksperckiego panelu, jego uczestnicy próbowali odpowiedzieć na pytanie czy świętokrzyskie uzdrowiska mogą skutecznie konkurować na rynku krajowym, europejskim i światowym? Paneliści zgodnie odpowiedzieli, że bogactwo buskiej siarki jest unikalne w całej Europie i wyróżnia nasz kurort na tle innych uzdrowisk.

Wśród propozycji pojawiły się: przygotowanie pakietu uzdrowiskowego dla całej rodziny, stworzenie hasła wspólnego dla wszystkich podmiotów uzdrowiskowych, które przyciągnęłoby do Buska potencjalnych klientów, edukacja personelu-stworzenie wielojęzycznej kadry oraz szersza reklama na rynkach zagranicznych.

Eksperckie spotkania były szansą nawiązania nowych kontaktów gospodarczych w sektorze turystyki zdrowotnej i prozdrowotnej, branży uzdrowiskowej i turystyki medycznej.

Wydarzeniu jak co roku towarzyszyła przyjazdowa misja gospodarcza przedsiębiorców, zagranicznych i ekspertów z branży, m.in. z Izraela, Chin, Niemiec, Norwegii, Szwecji, Ukrainy, USA i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

O potencjale świętokrzyskich uzdrowisk O potencjale świętokrzyskich uzdrowisk O potencjale świętokrzyskich uzdrowisk O potencjale świętokrzyskich uzdrowisk
O potencjale świętokrzyskich uzdrowisk O potencjale świętokrzyskich uzdrowisk O potencjale świętokrzyskich uzdrowisk O potencjale świętokrzyskich uzdrowisk
O potencjale świętokrzyskich uzdrowisk O potencjale świętokrzyskich uzdrowisk   

Opr. EHR

© Copyright 2011 Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju Projekt i realizacja Crafton    |    Korekta: Norbert Garecki

...dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego...

Projekt: "Kampania promocyjna Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz utworzenie centrum informacji
turystycznej" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013