Zapraszamy do uzdrowiska Busko-Zdrój. Noclegi, restauracje, aktywny wypoczynek, sanatoria, Uzdrowisko na 4 pory roku, Nocleg, w busku, sanatoria, noclegi, kwatery, pensjonaty, hotele, firmy, buskowianka, pokoje, handel, usługi, woda, mineralna, gazowana, niegazowana, kwatery, zabiegi, borowina, reumatyzm, krio, marconi, źródlana, wiadomośći, konkursy, imprezy, firmy, biznes, zdrowie, odnowa, biologiczna, busko, zdroj, zdrój, Busko, uzdrowisko, sanatorium, Busko-Zdrój, pokoje gościnne w Busku-Zdroju, masaż, fizykoterapia, kuracja, wypoczynek, aktualnosci, aktualności, wiadomości, wiadomosci, Ponidzie

LEGENDA

grzyby

runo leśne

zwierzeta

przyjazd ze zwierzętami

jadalnia

wyżywienie

konie

jazda konna

koscioly

zabytki sakralne

namiot

rozbicie namiotu

narty

wyciąg narciarski

nocleg

nocleg

ogniska

ognisko, grill

parking

parking

plywanie

kąpielisko

prysznic

łazienka

rower

wypożyczanie rowerów

ryby

wędkowanie

sady

sad owocowy

sport

rekreacja

wycieczki_piesze

wędrówki piesze

zabytki

zabytki

inwalida

dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych

×

муніципалітет спа

BIP

Zagraniczni goście z wizytą w Busku

Zagraniczni goście z wizytą w Busku Busko-Zdrój już od 14 lat współpracuje z miastami partnerskimi Steinheim w Niemczech i Szigetszentmiklosz na Węgrzech. W tym roku na zaproszenie burmistrza Waldemara Sikory przedstawiciele obu miast uczestniczyli w Dniach Buska-Zdroju.

Trzydniowa wizyta zagranicznych delegacji zbiegła się z jubileuszem 730 –lecia nadania Busku praw miejskich, podczas którego w dowód podziękowania za wieloletnią współpracę goście otrzymali pamiątkowe ceramiczne grawertony.

Zarówno Niemcy jak i Węgrzy docenili Busko, nie tylko za jego walory uzdrowiskowe, ale i infrastrukturę przyjazną mieszkańcom oraz sympatię jaka spotkała ich ze strony buszczan.

Delegacje miast partnerskich spotkały się już w piątek przy wspólnej kolacji powitalnej. W sobotę z rana rozpoczęły się dyskusje panelowe na temat dalszej współpracy przy rozpoczętych już projektach młodzieżowych i artystycznych a także jej rozszerzenia na inne obszary. W dalszej perspektywie mogliby z niej skorzystać sportowcy, seniorzy a także sektor uzdrowiskowy.

Zagraniczni goście z wizytą w BuskuZagraniczni goście z wizytą w Busku

W czasie kilkugodzinnych rozmów panelowych przedstawiciele trzech samorządów mieli okazję podyskutować o sukcesach gospodarczych swoich miast a także wymienić doświadczenia w zakresie inwestowania gminnych funduszy w przestrzeni publicznej. Nie zabrakło miejsca na prezentacje, filmy i merytoryczną dyskusję.

Kolejne spotkanie koordynatorów współpracy zagranicznej zaplanowane jest na jesień przyszłego roku w niemieckim Steinheimie.

© Copyright 2011 Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju Projekt i realizacja Crafton    |    Korekta: Norbert Garecki

...dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego...

Projekt: "Kampania promocyjna Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz utworzenie centrum informacji
turystycznej" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013