Logo Gminy Busko-Zdrój

AKTUALNOŚCI

Tężnia solankowa o poranku
Zdjęcie Tężni nocą
Aleja Mickiewicza, zdjęcie nocą
previous arrow
next arrow
PlayPause

Aktualności Buskie


REKRUTACJA-Na zdjęciu znajduje się tekst z informacją dot. rekrutacji dzieci do szkół i przedszkoli na tle uczniów oraz przyborów szkolnych

Od poniedziałku 12 lutego do 1 marca br. rozpoczyna się rekrutacja do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach lub do pierwszych klas szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Busko-Zdrój na rok szkolny 2024/2025.

Stosowne formularze i szczegółowe informacje na temat postępowania rekrutacyjnego udzielane są bezpośrednio w sekretariacie wybranej placówki oraz na ich stronach internetowych.
Szczegółowy harmonogram postępowania rekrutacyjnego oraz ogłoszenie dot. kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym znajdują się na stronie www.umig.busko.pl.

Zarządzenie https://dl.umig.busko.pl/zarzadzenia/2024/2024_12.pdf  

Ogłoszenie https://dl.umig.busko.pl/bip/ogloszenia/2024/01/19/ogloszenie.pdf

Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostaną podane do publicznej wiadomości 25 marca br. Na ich podstawie rodzice od 26 marca do 5 kwietnia br. zobowiązani są złożyć pisemne oświadczenie woli przyjęcia dziecka. Brak potwierdzenia w tym terminie jest równoznaczny z rezygnacją z miejsca w danym przedszkolu, oddziale przedszkolnym lub w szkole podstawowej.
Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych zostaną opublikowane 10 kwietnia 2024 r.
Szczegółowe informacje udzielane są w sekretariacie wybranej placówki.