Logo Gminy Busko-Zdrój

Park w centrum miasta nocą
Park w centrum miasta nocą
Podświetlana fontanna nocą w centrum miasta
Zdjęcie jesienne Alei Mickiewicza nocą
Pomnik Leszka Czarnego nocą
previous arrow
next arrow
PlayPause

Aktualności

Jarosław Zatorski został laureatem XIV edycji plebiscytu Buskowianin Roku.

Zdjęcie przedstawia Buskowianina Roku 2020 Jarosława Zatorskiego trzymającego statuetkę ,,Siewcy", Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemara Sikorę oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Roberta Burchana na scenie Buskiego Samorządowego Centrum Kultury Zdjęcie przedstawia statuetkę "Siewcy"

Uroczysta gala odbyła się 18 czerwca br. w Buskim Samorządowym Centrum Kultury. Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój, Waldemar Sikora w kilku słowach przywitał przybyłych gości. Wskazał cechy kandydata, które przyczyniły się do przyznania tego zaszczytnego tytułu:

,,...wytrwałość, konsekwencja i determinacja, a także zdolność inspirowania innych ludzi wiarą we własne siły oraz mocą osiągania najbardziej ambitnych celów. Buskie hospicjum to bez wątpienia wielkie dzieło, za które społeczność Buska-Zdroju dziękuje Panu przyznając tytuł „Buskowianina Roku 2020”.”

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Busku- Zdroju informuje, że na podstawie ponownych wyników badań laboratoryjnych woda z wodociągu sieciowego Busko (ujęcie Szczaworyż) jest przydatna do spożycia i spełnia wszelkie normy w zakresie jej dopuszczenia do użytkowania i spożywania przez ludzi.

W dniu 19 czerwca 2021r, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Busku- Zdroju wydał decyzję nr NHS.9020.14.73-74.21, w której stwierdza przydatność wody do spożycia przez ludzi.

Mieszkańcy sołectw: Radzanów, Skotniki Duże, Skotniki Małe, Baranów, Gadawa, Szczaworyż, Pęczelice, Żerniki Górne (do nr 72) i Dobrowoda (od strony m. Baranów do nr 107) od dnia 19 czerwca 2021 r. mogą korzystać z wody pochodzącej z tego ujęcia.

Spisz się w plenerze z nagrodami

Dziś, Gminne Biuro Spisowe przeprowadziło akcję pn.,,Spisz się w plenerze z nagrodami".

Akcja prowadzona była na al. Mickiewicza w ramach wystawy poświęconej historii spisów powszechnych.

Każda osoba,która dokonała spisu otrzymała upominek z logo #NSP2021

 Buskie Plenerowe Biuro Spisowe

W najbliższą niedzielę (20.06) w godz. 14.00 - 18.00 Gminne Biuro Spisowe w Busku-Zdroju zaprasza mieszkańców do plenerowego punktu spisowego zlokalizowanego pod Buskim Samorządowym Centrum Kultury przy Al. Mickiewicza 22a.

Serdecznie zapraszamy!

Komunikat
w sprawie braku przydatności wody do spożycia

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Busku-Zdroju informuje, iż na podstawie Decyzji Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Busku-Zdroju z dnia 17.06.2021 r. (NHS.9020.17.78.2021) stwierdzono brak przydatności wody do spożycia z wodociągu sieciowego Busko (ujęcie Szczaworyż) od dnia 17.06.2021 r. do odwołania.

Brak przydatności wody do spożycia dotyczy następujących miejscowości:

  • Radzanów
  • Skotniki Duże
  • Skotniki Małe
  • Baranów
  • Gadawa
  • Szczaworyż
  • Pęczelice
  • Żerniki Górne ( do nr 72)
  • Dobrowoda (od strony m. Baranów do nr 107)

Woda z kranu w w/w miejscowościach może być używana tylko do celów sanitarnych, tj. do spłukiwania toalet.

Pozostały obszar Miasta i Gminy, w tym podmioty uzdrowiskowe, zasilany jest z ujęcia Zrecze oraz ujęcia Widuchowa-Chrusty, z których woda nadaje się do spożycia.

Informujemy wszystkich Odbiorców, że podjęliśmy już działania naprawcze połączone z postępowaniem wyjaśniającym przyczynę zaistniałych nieprawidłowości.