Logo Gminy Busko-Zdrój

previous arrow
next arrow
Slider

Aktualności

Spisz się sam i pomóż swojej gminie wygrać w konkursie Prezesa GUS

Mieszkańcy Buska-Zdroju mogą już korzystać z recyklomatów. Automaty do zbiórki odpadów z tworzyw sztucznych zostały zamontowane przy Buskim Ośrodku Sportu i Rekreacji oraz przed Buskim Samorządowym Centrum Kultury.

Zdjęcie przedstawia recyklomat znajdujący się przed budynkiem BSCK w Busku-Zdroju Zdjecie przedstawia recyklomat znajdujący się przed budynkiem BOSIR w Busku-Zdroju

Po wrzuceniu do recyklomatu opakowania PET (czyli plastikowych butelek) specjalna aplikacja naliczy punkty i pozwoli na wykorzystanie ich do wymiany na jeden z listy ECO-produktów.

Za segregację butelki plastikowej typu PET można otrzymać 1 Eco-punkt, które po uzbieraniu odpowiedniej liczby można wymienić na zniżki tj:

  • 20 % zniżki na Aqua aerobic za 60 Eco-Punktów- Buski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Busku-Zdroju ul. Grotta 3a, 28-100 Busko-Zdrój;
  • 30 % zniżka na jednorazowe wejście na basen za 45 Eco-Punktów- Buski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Busku-Zdroju ul. Grotta 3a, 28-100 Busko-Zdrój;
  • 30 % zniżki na jednorazowe wejście na lodowisko za 40 Eco-Punktów- Buski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Busku-Zdroju ul. Grotta 3a, 28-100 Busko-Zdrój;
  • 20 % zniżki zajęcia fitness za 50 Eco-Punków- Buski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Busku-Zdroju ul. Grotta 3a, 28-100 Busko – Zdrój;
  • darmowy kosmetyk za 100 Eco-Punktów- Buskie Samorządowe Centrum Kultury w Busku-Zdroju ul. Mickiewicza 22, 28-100 Busko-Zdrój;
  • 30 % zniżki na koncert lub spektakl- 30 Eco-Punktów- Buskie Samorządowe Centrum Kultury w Busku-Zdroju ul. Mickiewicza 22, 28-100 Busko-Zdrój;
  • 50 % zniżki na bilet na seans filmowy- 50 Eco-Punktów- Buskie Samorządowe Centrum Kultury w Busku- Zdroju ul. Mickiewicza 22, 28-100 Busko-Zdrój.

Weekendowy Konkurs SPISowy z Radiem Kielce (edycja XII)

Konkurs z cyklu Weekendowe konkursy SPISowe

Urząd Statystyczny w Kielcach oraz Radio Kielce zapraszają do udziału w kolejnej edycji weekendowego konkursu SPISowego.

Użytkownicy gospodarstw rolnych z województwa świętokrzyskiego, którzy spisali się w Powszechnym Spisie Rolnym 2020 samodzielnie przez Internet lub na infolinii spisowej w terminie od 16 do 22 listopada br. mają szansę na wygranie super nagród.

Co zrobić, żeby wygrać atrakcyjne upominki?

Zdobądź grant na innowację społeczną w obszarze rynku pracy

Trwa nabór projektów do drugiej edycji Inkubatora TransferHUB. Innowacyjne pomysły mogą zgłaszać osoby fizyczne, organizacje, instytucje i firmy. Mają one dotyczyć jednej z trzech wiodących ścieżek tematycznych w ramach zagadnienia pracy przyszłości: starzejącego się społeczeństwa, pozycji i możliwości kobiet na rynku pracy oraz automatyzacji i robotyzacji. Rozwiązania mogą być zgłaszane do 6 grudnia br. poprzez stronę transferhub.pl.

W 2020 roku rozpoczęła się druga edycja Inkubatora TransferHUB. Projekt realizowany jest przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Do 6 grudnia można rejestrować innowacyjne pomysły, które następnie zostaną poddane ocenie. Najciekawsze otrzymają dofinansowanie w wysokości średnio 38 tys. zł.

Zgłoś innowacyjny pomysł: https://transferhub.pl/aktualny-nabor/

40 sadzonek drzew i krzewów miododajnych posadzono na terenach zielonych między ul. Sz. Starkiewicza i Sanatorium „Rafał” w Busku-Zdroju w ramach projektu pod nazwą „Promocja produkcji żywności ekologicznej przez nasadzenie drzew miododajnych, sposobem na ochronę i poprawę jakości środowiska oraz bioróżnorodności w województwie świętokrzyskim”.

Zdjęcie przedstawia Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemara Sikorę oraz Jego Zastępcę Michała Marońskiego sadzących jedno z drzew miododajnych - klon tatarski  Zdjęcie przedstawia Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemara Sikorę oraz Jego Zastępcę Michała Marońskiego sadzących jedno z drzew miododajnych - klon tatarski

Wśród gatunków zasadzonych drzew wymienić można lipę drobnolistną, irygę błyszczącą, budleję Dawida czy klon tatarski, który jako pierwszy został nasadzony przez włodarzy – Burmistrza Waldemara Sikorę oraz Jego zastępcę, Michała Marońskiego.

Weekendowy Konkurs SPISowy z Radiem Kielce (edycja XI)

Konkurs z cyklu Weekendowe konkursy SPISowe Urząd Statystyczny w Kielcach oraz Radio Kielce zapraszają do udziału w kolejnej edycji weekendowego konkursu SPISowego.

Użytkownicy gospodarstw rolnych z województwa świętokrzyskiego, którzy spisali się w Powszechnym Spisie Rolnym 2020 samodzielnie przez Internet lub na infolinii spisowej w terminie od 9 do 15 listopada br. mają szansę na wygranie super nagród.

267 miejsc w górę. Taki wynik zanotowała Gmina Busko-Zdrój w tegorocznym Rankingu Samorządów Rzeczpospolitej, plasując się na 162 miejscu na 874 gminy w całej Polsce.

Ranking dziennika „Rzeczpospolita” przeprowadzono już po raz 16-ty. Zestawienie obejmuje 3 kategorie gmin: wiejskie- zarządzane przez wójtów, miejsko-wiejskie oraz miejskie, kierowane przez burmistrzów oraz miasta na prawach powiatu, reprezentowane przez prezydentów. Łącznie oceniono 2 476 gmin w całej Polsce biorąc pod uwagę zarówno sprawozdania budżetowe jak i szczegółowe wskaźniki związane z dochodami i wydatkami majątkowymi, wartością środków unijnych w przeliczeniu na jednego mieszkańca, relacją nakładów inwestycyjnych w stosunku do wzrostu zadłużenia czy poziomem wydatków na cele środowiskowe.

Odpady segregujesz choinkę otrzymujesz

Regulamin [ pdf ].

Załącznik nr 1 [ docx ].

Załącznik nr 2 [ docx ].

Zdjęcie przedstawia Waldemara Sikorę Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój składającego biało-czerwoną wiązankę kwiatów pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki.Władze samorządowe uczciły 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Tegoroczne uroczystości z uwagi na aktualną sytuację epidemiczną były bardzo skromne, ograniczone do mszy świętej sprawowanej w intencji Ojczyzny w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Busku-Zdroju w której uczestniczyli Jerzy Kolarz Starosta Buski, Robert Burchan Przewodniczący Rady Miejskiej, Waldemar Sikora Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój, Michał Maroński Z-ca Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz przedstawiciele służb mundurowych. Po odprawionej liturgii władze samorządowe w imieniu mieszkańców złożyły wiązanki pod pomnikami przy budynku Galerii Sztuki BWA ,,Zielona” na płycie Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki.

Obchody 102. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w Busku-Zdroju