Logo Gminy Busko-Zdrój

previous arrow
next arrow
Slider

Aktualności

Dzieci z plecakami idące do szkoły

Na podstawie art. 154 ust. 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 roku Prawo oświatowe Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój podaje do publicznej wiadomości kryteria brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym oraz dokumenty niezbędne do potwierdzenia tych kryteriów, a także liczbę punktów możliwą do uzyskania za poszczególne kryteria.

1. Kryteria rekrutacji do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Busko-Zdrój na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego.

 

Lp.

Kryterium

Liczba punktów

1.

Dzieci obojga rodziców (opiekunów prawnych) pracujących, prowadzących działalność gospodarczą, prowadzących gospodarstwo rolne, studiujących lub uczących się w systemie dziennym

6

2.

Dzieci, których jedno z rodziców (opiekunów prawnych) pracuje, prowadzi działalność gospodarczą, prowadzi gospodarstwo rolne, studiuje lub uczy się w systemie dziennym

5

3.

Dzieci, które w poprzednim roku brały udział w postępowaniu rekrutacyjnym i nie zostały przyjęte do danego przedszkola/oddziału przedszkolnego, o ile w roku poprzedzającym uprawnione były do objęcia wychowaniem przedszkolnym

4

4.

Dzieci, których rodzeństwo uczęszcza do tego samego przedszkola/szkoły

3

5.

Przedszkole/oddział przedszkolny wskazany we wniosku jest przedszkolem najbliżej położonym od miejsca zamieszkania dziecka lub miejsca pracy jednego z rodziców

2

 

Dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów określonych w tabeli powyżej pkt 1, 2, 4 i 5 są oświadczenia rodziców (opiekunów prawnych), natomiast dane określone w pkt 3 tabeli potwierdza dyrektor na podstawie dokumentacji będącej w posiadaniu danej jednostki.

Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna wraz z Państwowym Powiatowym Inspektoratem Sanitarnym w Busku-Zdroju zachęca do zapoznania się z kampanią informacyjną Ministerstwa Zdrowia i KPRM pod hasłem #SzczepimySię.

Strona informacyjna

https://www.gov.pl/web/szczepimysie

Filmy informacyjne

https://www.youtube.com/watch?v=3Fz4WBREZ60

https://www.youtube.com/channel/UCFNTA9OJobnolDKH1EnZ66A

https://www.youtube.com/watch?v=hZUuv9UYHLg

Informacja dla mieszkańców w sprawie transportu do punktów szczepień przeciwko COVID -19 13.01.2021

W związku z realizacją Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID – 19 Gmina Busko-Zdrój uruchomiła telefon kontaktowy, pod który mieszkańcy Gminy Busko-Zdrój będą mogli zamawiać bezpłatny transport do punktów szczepień.

Transport jest przeznaczony dla osób:

  • posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami.
  • mających trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień).

Zapotrzebowanie na transport można zgłaszać pod numerem telefonu: 41 370 52 74

  • Pan Dariusz Grela
  • Pan Kazimierz Ścibiło

700x295szcepimy sie zgloszenia

Harmonogram rejestracji

Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:

  • od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat
  • od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat

Tygodniowa dostawa szczepionek obejmie 30 pacjentów przy liczbie zapisanych do naszej placówki: 80-latków (1482 osoby) i 70- latków (2337 osób).

Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021r.

O starcie rejestracji dla kolejnych grup będziemy informować na bieżąco.

Zapisz się na szczepienia:

1. Dzwoniąc na całodobową i bezpłatną infolinię - 989

Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców.

Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

Czytaj z Legimi w buskiej bibliotece

Rozpoczynamy przygodę z książką elektroniczną. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Busku-Zdroju wychodzi naprzeciw potrzebom czytelników i zaprasza do zapoznania się z nową usługą biblioteczną.
Czytelnicy mogą uzyskać dostęp do wielu nowości, bestsellerów udostępnianych przez portal Legimi.com.

Co trzeba zrobić?
Po otrzymaniu unikalnego kodu, należy założyć konto i pobrać bezpłatną aplikację Legimi. Warunkiem jest posiadanie ważnej karty bibliotecznej. Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi. Następnie wybrane książki pobrać można bezpośrednio w w/w aplikacji zainstalowanej na wybranym urządzeniu. Oczywiście za darmo.

Czytelnicy mogą korzystać z ponad 60.000 tytułów najlepszych autorów – polskich i zagranicznych oraz 4500 audiobooków. Jednocześnie informujemy, że liczba kodów dostępnych dla czytelników jest ograniczona.
Szczegółowe informacje udzielane sa pod numerem telefonu:
tel. 41 370 51 60

 Serdecznie zapraszamy!

Przypominamy, że w najbliższy piątek tj. 15 stycznia, upływa termin płatności opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi za I kwartał 2021 r.

Opłatę można wnieść:

  • przelewem na rachunek bankowy Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju nr 62 8480 0004 2001 0020 2000 0011 (w tytule wpisując adres z dopiskiem opłata za odpady),
  • w punktach kasowych prowadzonych przez Bank Spółdzielczy w Busku-Zdroju
  • lub u inkasentów powołanych Uchwałą Rady Miejskiej w Busku-Zdroju (sołtysi).

 Dziewczynka z paletą farb

Kreatywni w domu. Kochane dzieci, niedługo "Dzień Babci i Dziadka" w związku z tym mamy dla Was propozycję. Przygotujcie dla nich najwspanialsze laurki jakie tylko potraficie. Zdjęcia swoich prac przyślijcie do nas na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. a my nagrodzimy 5 najbardziej kreatywnych.

REGULAMIN

Tuż po Nowym Roku rozpoczną się ferie zimowe. Ze względu na trwającą pandemię COVID-19 będą one zupełnie inne niż dotychczas. Oferta zajęć będzie przystosowana do obowiązujących obostrzeń sanitarnych. Nie zabraknie jednak zajęć, zapraszamy na zajęcia w formule online. Wszystko po to, by nikt się w ferie nie nudził.  

Warsztaty przeznaczone są dla grupy wiekowej 7-10 lat (max. 10 osób w grupie). Odbędą się w dniach 11-15.01.2021 g. 11:00-13:00

TEMATY i TERMINY ZAJĘĆ

11.01 Warsztaty plastyczne "Zima Pełna Koloru"
12.01 Warsztaty "Motanki-Lalki gałganki"
13.01 Nuty bez nudy, czyli oryginalne wirtualne warsztaty czytania nut z Czarodziejką Muzyką! - od 10 lat
14.01 Warsztaty muzyczno-ruchowe "Kosmiczna Zabawa"
15.01 Nuty bez nudy, czyli oryginalne wirtualne warsztaty czytania nut z Czarodziejką Muzyką! - od 10 lat

Dziś 7 stycznia 2021 r. jubileusz setnych urodzin obchodzi Pan Jóżef Dziarmaga, mieszkaniec Palonek koło Busk-Zdroju.

W związku z trwającą pandemią a przede wszystkim w trosce o zdrowie jubilata burmistrz Waldemar Sikora za pośrednictwem kierownik USC, Janiny Nizioł przekazał gratulacje oraz upominek.

Pan Józef urodził się 7 stycznia 1921 roku w Zabrzu. W 1947 roku wraz z żoną zamieszkał w Palonkach gdzie przez całe życie prowadzili gospodarstwo rolne. Doczekali się dwójki dzieci, 5 wnuków i 3 prawnucząt. Od 9 lat jest wdowcem i mieszka wraz z córką Małgorzatą.