Logo Gminy Busko-Zdrój

AKTUALNOŚCI

Tężnia solankowa o poranku
Zdjęcie Tężni nocą
Aleja Mickiewicza, zdjęcie nocą
previous arrow
next arrow
PlayPause

Niespełna dwa miesiące temu oficjalnie otwarty został Klub Młodzieżowy „Wolna Strefa" działający w Busku-Zdroju na osiedlu Świerczewskiego 1, a już może pochwalić się dużym zainteresowaniem.

Klub „Wolna Strefa” w Busku-Zdroju Klub „Wolna Strefa” w Busku-Zdroju Klub „Wolna Strefa” w Busku-Zdroju

Priorytetem działań klubu jest troska o dobro i wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży, rozwój ich pasji i talentów. Każdego dnia opiekunowie pomagają w odrabianiu lekcji oraz przyswajaniu zagadnień z różnych dziedzin wiedzy, uzupełniając braki edukacyjne wśród młodzieży. Poprzez działania edukacyjno-wychowawcze dzieci przejmują też wzorce pozytywnego spędzania wolnego czasu.

- Podopiecznym klubu proponujemy zajęcia w sekcji sportowej, plastycznej, komputerowej, kulinarnej, artystycznej i radiowej.

Organizujemy też bezpłatne zajęcia z tańca, które cieszą się dużym powodzeniem – mówią zgodnie opiekunowie buskiego klubu, którzy podkreślają, że codziennie mają wypełnione sale. - Staramy się wyrównać szansę młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Chcemy, aby nasi podopieczni świadomie dążyli do realizacji wyznaczonych przez siebie celów i mieli perspektywę na przyszłość.

W placówce znajduje się także siłownia, gdzie starsi klubowicze pracują nad swoją kondycją fizyczną.

Warto przypomnieć, że na terenie gminy Busko-Zdrój otwarte zostały trzy Kluby Młodzieżowe ,,Wolna Strefa", funkcjonujące w Busku-Zdroju, Szczaworyżu oraz Szańcu.

Klub „Wolna Strefa" w Busku-Zdroju działa od poniedziałku do soboty, w godzinach:
poniedziałek - piątek: 13.00 - 19.00
sobota: 10.00 - 14.00.

W wakacje, ferie oraz dni wolne od nauki godziny funkcjonowania klubu to:
poniedziałek - piątek 10.00 - 16.00
sobota 10.00 - 14.00.

Opr. EHR