Logo Gminy Busko-Zdrój

AKTUALNOŚCI

Tężnia solankowa o poranku
Zdjęcie Tężni nocą
Aleja Mickiewicza, zdjęcie nocą
previous arrow
next arrow
PlayPause

gala Buskowianina Roku

Za nami kolejna edycja plebiscytu „Buskowianin Roku”. Honorowy tytuł wraz ze statuetką „Siewcy” trafił do państwa Jadwigi i Jerzego Stodolnych, lekarzy pasjonatów, mecenasów kultury, założycieli Ośrodka Leczniczo-Rehabilitacyjnego i Gabinetu Medycyny Estetycznej „NATURA” w Busku Zdroju.

Galę uświetnił koncert Buskiej Orkiestry Zdrojowej a także wyjątkowy spektakl w wykonaniu seniorów z Teatru S-65+, prezentujący sceny z życia państwa Stodolnych. Widowisko przeplatane występami artystów oraz pokazem pamiątkowych fotografii wyreżyserował Arkadiusz Szostak, ubiegłoroczny laureat plebiscytu Buskowianina.

Państwo Stodolni, oprócz statuetki Siewcy, z rąk burmistrza Waldemara Sikory oraz przewodniczacego Rady Miejskiej Roberta Burchana otrzymali pamiątkowy obraz autorstwa buskiej artystki, Tamary Maj. Zostali także uhonorowani medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Gratulacje dla laureatów popłynęły m.in. od poety, pisarza i scenarzysty Jacka Cygana, jak również od rodziny, przyjaciół, współpracowników, społeczników i samorządowców.

Galę poprowadził Jarosław Zatorski oraz Małgorzata Donoch.

Jadwiga Matla-Stodolna - lekarz specjalista dermatolog, specjalista dermatologii estetycznej, kosmetologii lekarskiej i akupunktury. Specjalizuje się w leczeniu chorób skóry, włosów i otyłości. W swojej działalności stosuje szereg profesjonalnych, bardzo nowoczesnych zabiegów z zakresu dermatologii estetycznej i kosmetologii lekarskiej. Posługuje się przy tym zarówno najnowszymi laserami (IPL, lasery depilujące) jak i stosuje zabiegi tradycyjnej akupunktury chińskiej. Jest członkiem i założycielem Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych i Polskiego Towarzystwa Akupunktury.

Jerzy Stodolny - dr nauk medycznych, specjalista rehabilitacji chorób narządu ruchu. Znany w Polsce autorytet w problematyce schorzeń kręgosłupa, zajmuje się zarówno badaniami naukowymi, jak i praktycznym ich leczeniem. Należy do ścisłego grona najlepszych specjalistów w zakresie medycyny manualnej, jest propagatorem naukowych, racjonalnych podstaw tej metody terapii, wykładowcą i organizatorem kształcenia lekarzy w tej dziedzinie. Przez wiele lat pełnił funkcję Prezesa Polskiego Towarzystwa Lekarskiego Medycyny Manualnej, ponadto jest członkiem szeregu Towarzystw Naukowych zajmujących się chorobami narządu ruchu. Autor książek popularnonaukowych, brał udział w redagowaniu podręczników akademickich z zakresu rehabilitacji dla studentów i lekarzy.

Przyznawany od 2007 roku tytuł „Buskowianin Roku” jest wyrazem najwyższego uznania dla osób działających na rzecz społeczności lokalnej Gminy Busko-Zdrój. Inicjatorem i głównym organizatorem plebiscytu jest Urząd Miasta i Gminy Busko-Zdrój. Kandydatem może być osoba pełnoletnia lub grupa osób pochodzących z terenu gminy Busko-Zdrój, zamieszkujących na tym terenie lub bezpośrednio z nim związanych, które wyróżniały się na tle innych swoją działalnością, na rzecz dobra publicznego, inicjatywą społeczną a także nienaganną postawą etyczno-moralną.

BSC6891
BSC6908
BSC6914
BSC6921
BSC6926
BSC6949
BSC6958
BSC6961
BSC6973
BSC6975

fot. Daniel Piwowarczyk, BSCK