Logo Gminy Busko-Zdrój

AKTUALNOŚCI

Tężnia solankowa o poranku
Zdjęcie Tężni nocą
Aleja Mickiewicza, zdjęcie nocą
previous arrow
next arrow
PlayPause

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Busku-Zdroju zorganizowała 23 listopada spotkanie pn. „Fenomen Jerzego Grotowskiego" na podstawie książki Stanisława Nyczaja „Taniec z Pamięcią".

Spotkanie autorskie Spotkanie autorskie

Gośćmi biblioteki byli: Stanisław Nyczaj – pisarz, przewodniczący Związku Literatów Polskich Oddział w Kielcach, aktor i reżyser Szczęsny Wroński oraz muzyk Roch Dobrowolski.

Gości i słuchaczy powitał Jarosław Zatorski, a biografię Jerzego Grotowskiego – teatralnego reżysera, reformatora teatru XX wieku oraz pedagoga, przedstawił bibliotekarz Artur Osiński. Uczeń Jerzego Grotowskiego, Stanisław Nyczaj oraz Szczęsny Wroński podeszli do tematu aktorsko, i w rozmowie świetnie wcielili się w role reżysera i dziennikarza.

Stanisław Nyczaj w swojej książce „Taniec z pamięcią" potraktował Jerzego Grotowskiego jako guru dla siebie i swojej zawodowej pracy.

Spotkanie zakończył burmistrz miasta i gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora, jako jeden z organizatorów wydarzenia, podziękował za wspaniałe literackie popołudnie. Słuchacze w prezencie otrzymali egzemplarze „Tańca z pamięcią" z dedykacją autora. Spotkanie zakończył mini koncert wiolonczelowy w wykonaniu Rocha Dobrowolskiego.