Logo Gminy Busko-Zdrój

AKTUALNOŚCI

Tężnia solankowa o poranku
Zdjęcie Tężni nocą
Aleja Mickiewicza, zdjęcie nocą
previous arrow
next arrow
PlayPause

Bella Voce Warsztaty wokalistyki i plastyki ruchu – odbyły się w dniach 7 – 14.08.2018 w Buskim Samorządowym Centrum Kultury w Busku-Zdroju oraz na terenach wiejskich Gminy Busko-Zdrój. Miały one charakter integracyjny- młodzież bardziej zaawansowana muzycznie współpracowała z młodzieżą początkującą. Bezpłatne warsztaty objęły zajęcia teoretyczne, praktyczne, koncerty, wykłady. Uczestnikami byli studenci i absolwenci szkół muzycznych oraz uczniowie szkół muzycznych II stopnia z całej Polski. Nabór prowadzony był we wszystkich szkołach muzycznych w Polsce, liczyła się kolejność zgłoszeń. W ramach warsztatów zorganizowane zostały 2 wykłady oraz 3 bezpłatne ogólnodostępne koncerty w Busku-Zdroju oraz w Solcu-Zdroju, które miały na celu propagowanie, kultywowanie i popularyzowanie polskiej kultury narodowej, nawiązującej do obchodów 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnicy warsztatów wykonywali dzieła należące do skarbnicy polskiego dziedzictwa kultury muzycznej, a także prezentowali dzieła zapomniane i rzadko wykonywane.

WARSZTATY MUZYCZNE – przeprowadzone zostały dla studentów i absolwentów szkół muzycznych oraz uczniów szkół muzycznych II stopnia. Warsztaty obejmowały 8 dni indywidualnych zajęć z wykładowcom i akompaniatorem, które zawierały indywidualne lekcje oddechu, emisji głosu, pracę nad utworami indywidualnymi oraz opracowanie utworów wokalnych pod względem stylu utworu i epoki.

 Bella Voce Bella Voce Bella Voce

Przeprowadzone również zostały dwa wykłady teoretyczne wygłoszone przez znamienitych znawców muzyki. Wstęp na wydarzenia był ogólnodostępny i bezpłatny.

zorganozowano przy wsparciu gminy busko