Logo Gminy Busko-Zdrój

INFORMACJA TURYSTYCZNA

Konie na tle malowniczych łąk
Dzieci jadące ścieżką rowerową
Drewniane wiaty na tle pagórków w rezerwacie Zimne Wody
Kajaki na rzece Nida
Piękny kwitnący sad jabłoni na łące pełnej mleczy
previous arrow
next arrow
PlayPause

Jesionowy Dworek
Kotki-Budy 128
28-100 Busko-Zdrój,
tel. 503 327 085, 516 170 522
www.jesionowydworek.pl

 

Pensjonat Jesionowy Dworek znajduje się w Szaniecko-Soleckim Parku Krajobrazowym, a ponad 60% terenu to obszar Natury 2000. Z okien budynku pensjonatu zachwycisz się widokiem wodospadu, pięknych lasów, rzek i pobliskich stawów. Tutaj złowisz rybę (sum, szczupak, karp, sandacz lin, karaś, amur), popływasz łódką, rowerkami wodnymi, nazbierasz grzybów, popluskasz się w rzece, czy pojeździsz na rowerze. Pensjonat oferuje wiele usług (organizowanie szkoleń, pobyty integracyjne, imprezy okazjonalne: komunie chrzciny, imieniny itp.). Przy budynku nad wodospadem znajduje się chata grillowa, gdzie można sobie usmażyć czy zgrilować wcześniej złowioną rybę.

 

Jesionowy Dworek Jesionowy Dworek Jesionowy Dworek

Olejarnia Zagłoby
Mikułowice 336
28-100 Busko-Zdrój,
tel. 791 632 390

 

Olejarnia Zagłoby oferuje oleje tłoczone metodą tradycyjną, nierafinowane i nie filtrowane przez co zachowują wszystkie właściwości zdrowotne. W ofercie producenta znajdziemy oleje: Rydzowy, Rzepakowy, Słonecznikowy, Lniany, Makowy, Z pestek dyni, Kokosowy, Z czarnuszki. Przy produkcji nie są używane substytuty zamienne przez co wszystko jest zdrowe, świeże i naturalne.

 

Olejarnia Zagłoby Olejarnia Zagłoby Olejarnia Zagłoby

Imosowa Pecyna
Nowy Folwark 71
28-100 Busko-Zdrój,
tel. +48 41 376 13 11, 697 415 572

 

Artysta Michał Imosa od wielu lat tworzy portrety nie tylko ważnych osób, ale także sąsiadów i znajomych. Wizerunki te umieszczane są w starych chomątach, za sprawą zamiłowania artysty do koni. Galerię prowadzi nieformalna Akademia ZPOCiP czyli Związek Polskich Obraźników Chomątystów i Portkistów. W Galerii można się również zapoznać z V księgą Przygód Koziołka Matołka, który wędruje po „Królewskim Ponidziu”.

 

Imosowa Pecyna Imosowa Pecyna Imosowa Pecyna

Gospodarstwo Pszczelarskie – Miody Ponidzia
Siesławice 44
28-100 Busko-Zdrój,
tel. 698 936 266, 608 804 216
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Gospodarstwo Pszczelarskie zajmujemy się hodowlą matek pszczelich, pozyskiwaniem miodu i pyłku kwiatowego z czystego ekologicznie terenu. Właściciel gospodarstwa zaprasza na pasiekę, gdzie można kupić różnego rodzaju miody, pyłek kwiatowy a dla pszczelarzy oferujemy matki pszczele i odkłady.

 

Gospodarstwo Pszczelarskie – Miody Ponidzia Gospodarstwo Pszczelarskie – Miody Ponidzia Gospodarstwo Pszczelarskie – Miody Ponidzia 

Winnica Zbrodzice
Zbrodzice 82, 28-100 Busko-Zdrój,
tel. +48 12 352 15 10, 509 741 220, 509 745 420,
www.winnica-zbrodzice.pl

 

Winnica Zbrodzice to urokliwe i piękne miejsce, położone w cichej i spokojnej okolicy. Można tam odpocząć, zrelaksować się i nabrać energii. W tym też celu gospodarz organizuje zwiedzanie winnicy oraz degustację win Herbowych. Do dyspozycji gości obiekt posiada pokoje dwuosobowe z łazienkami oraz apartamenty mieszczące do 6 osób.

Winnica powstała w 2004 roku. Zajmuje areał blisko 2 ha. i jest oddalona ok. 6 km od Uzdrowiska Busko-Zdrój. Obiekt znajduje się na trasie zielonego szlaku turystycznego (Wiślica - Grochowiska) oraz czarnego szlaku pieszego (Busko-Zdrój – Zbrodzice). Winnica jest otwarta dla gości cały rok. Jest to idealne miejsce na odpoczynek oraz regenerację sił.

 

Winnica Zbrodzice Winnica Zbrodzice Winnica Zbrodzice