Logo Gminy Busko-Zdrój

BAZA WYDARZEŃ

Tańczące Panie na scenie w BSCK
Orkiestra symfoniczna na występach w BSCK
Wywiad z telewizją na tle sanatorium Marconi
Orkiestra symfoniczna grająca w kościele
Zdjęcie wystawy zdjęć BSCK
Występy ludowe w BSCK
previous arrow
next arrow
PlayPause

grafika promująca warsztaty w BGS - warsztatownia geometria

Termin: 8.02. 2024 godz. 17:00
Wiek: 14+

Tytuł warsztatów: “Roztańczona Geometria”
Prowadząca: Lidia Sajdak.
Czas trwania: około 2h

Na najbliższych warsztatach nadal pozostaniemy pod wpływem wystawy pt. “Kosmo” i zajmiemy się abstrakcją w sztukach wizualnych, ale tym razem eksplorując orfizm.

Pierwsze ćwiczenie, “na rozgrzewkę”, będzie polegało na stworzeniu papierowej rozety. Na tym etapie będziemy jedynie badać jakie zestawienia kolorystyczne odpowiadają nam najbardziej i bawić się pojedynczą formą zaklętą w koło.
Następnie na podstawie prac Sonii Delaunay przeanalizujemy główne założenia orfizmu. Tuż po tym, uczestnikom warsztatów zostaną wręczone płótna z już zamalowanym fragmentem. Tym razem będą musieli odpowiedzieć na element zastany. Na zasadzie analogii kiedy przychodzimy na ten świat, wiele struktur jest już uformowanych, zastanych, a my możemy je zaakceptować, lub zmienić; częściowo lub w całości.

W tej pracy znajdzie się również dynamiczny, ruchomy element wykonany z dodatkowego kawałka płótna, który umożliwi autorowi, a następnie kolejnym odbiorcom interakcję z dziełem. A w fazie ostatniej tego zadania warsztatowicze będą szukali środków by stworzyć ze wszystkich elementów pracy harmonijną, a jednocześnie ekscytującą dla oka całość.

Rezultatem tych warsztatów będą dwie prace, które warsztatowicze będą mogli zachować. Materiały zapewnia galeria.

Wstęp jest bezpłatny!
Ilość miejsc jest ograniczona!
Obowiązują zapisy tel 41 370 54 35
Zapraszamy serdecznie do udziału!