Logo Gminy Busko-Zdrój

BAZA WYDARZEŃ

Tańczące Panie na scenie w BSCK
Orkiestra symfoniczna na występach w BSCK
Wywiad z telewizją na tle sanatorium Marconi
Orkiestra symfoniczna grająca w kościele
Zdjęcie wystawy zdjęć BSCK
Występy ludowe w BSCK
previous arrow
next arrow
PlayPause

Zapraszamy na koncert muzyki latynoamerykańskiej oraz warsztaty gitarowe z improwizacji w wykonaniu Roberta Guzika i Adama Wocha.

grafika promująca warsztaty gitarowe oraz koncert duetu Woch i Guzik, zdjęcie artystów

21 lutego 2024, BSCK, klub muzyczny Stradivarius

Warsztaty:

15:00 - 16:30 (zapisy w szkole muzycznej tel. 882 723 419)

Koncert

18:00 (bilety w cenie 20 zł, https://biletyna.pl/koncert/Koncert-Woch-Guzik-Duo/Busko-Zdroj

Duet Guzik & Woch to dwójką przyjaciół, których połączyła pasja do muzyki! Od 11 lat grają razem na scenie i tworzą duet gitarowy, który nie stroni również od współpracy z innymi artystami. Spotkali się, studiując na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie i jako zespół odnieśli wiele sukcesów w międzynarodowych konkursach kameralnych. Jednak najwięcej radości sprawia im kontakt z publicznością i zarażanie miłością do latin jazzu i szeroko pojętej world music. Ich wykonania są pełne tętniących życiem rytmów i śpiewnych melodii pokazujących bogactwo barwy naszych instrumentów. Mają na koncie debiutancki krążek „One Week in Rio” (wyd. DUX), a od 2021 roku są laureatami programu stypendialnego Fundacji Fabryki Norblina, do którego zostali wybrani spośród kilkuset zgłoszeń, wszystkich gatunków muzycznych z całej Polski. Efektem współpracy z Fundacją jest najnowszy singiel BAIAO z gościnnym udziałem giganta polskiego jazzu - Marka Napiórkowskiego, który jest zapowiedzią albumu. Premiera płyty już pod koniec marca 2024, a oprócz Marka Napiórkowskiego towarzyszy nam wybitny perkusjonalista Bodek Janke.

Adam Woch i Robert Guzik to gitarzyści z klasycznym warsztatem, którzy nie boją się wyjść poza ramy gatunku. Muzycy dobrze czują się w rytmicznych i energetycznych brzmieniach latynoamerykańskich, gdzie pozwalają sobie na eksperymentowanie. Panowie niejednokrotnie reinterpretują, dekonstruują, dodają nową, osobistą warstwę muzyczną, tworząc przy tym nową jakość.