Logo Gminy Busko-Zdrój

BAZA WYDARZEŃ

Tańczące Panie na scenie w BSCK
Orkiestra symfoniczna na występach w BSCK
Wywiad z telewizją na tle sanatorium Marconi
Orkiestra symfoniczna grająca w kościele
Zdjęcie wystawy zdjęć BSCK
Występy ludowe w BSCK
previous arrow
next arrow
PlayPause

grafika przedstawia okładkę książki Madame Hemingway, w tle widok biblioteki

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w naszej bibliotece dzisiaj odbyło się w naprawdę miłej atmosferze, pełne pasjonujących dyskusji i refleksji na temat książki "Madame Hemingway" autorstwa Paula McLaina.

Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej prezentacji która przybliżyła główne motywy i wątki poruszone w "Madame Hemingway". Następnie wszyscy obecni mieli okazję dzielić się swoimi interpretacjami, refleksjami i pytaniami dotyczącymi książki. Dyskusja była bardzo angażująca i ożywiona, a różnorodność punktów widzenia sprawiła, że każdy mógł spojrzeć na lekturę z nowej perspektywy.

Tematyka miłosna, tło historyczne oraz portret głównej bohaterki - Hadley Richardson, stanowiły główne punkty dyskusji. Uczestnicy dzielili się swoimi przemyśleniami na temat związków międzyludzkich, siły charakteru Hadley oraz wpływu Ernesta Hemingwaya na jej życie i twórczość.

Nie zabrakło również momentów humoru i refleksji nad współczesnymi wartościami, które książka wzbudziła wśród czytelników. Wspólna miłość do literatury oraz chęć dzielenia się własnymi spostrzeżeniami sprawiły, że czas szybko minął, a dyskusja była pełna inspirujących wniosków.

Po zakończeniu spotkania uczestnicy opuszczali bibliotekę z uśmiechem na twarzy, zainspirowani do dalszych lektur i refleksji nad światem literatury.
To kolejne udane spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które pozostawiło po sobie wiele pozytywnych wspomnień i inspiracji.

Dziękujemy!