Logo Gminy Busko-Zdrój

BAZA WYDARZEŃ

Tańczące Panie na scenie w BSCK
Orkiestra symfoniczna na występach w BSCK
Wywiad z telewizją na tle sanatorium Marconi
Orkiestra symfoniczna grająca w kościele
Zdjęcie wystawy zdjęć BSCK
Występy ludowe w BSCK
previous arrow
next arrow
PlayPause

Kobieta wita zgromadzone dzieci


Organizatorem akcji jest Biblioteka Szkolna Szkoły Podstawowej nr 29 z Oddziałami Sportowymi im. A. Szklarskiego w Dąbrowie Górniczej, realizowana jest w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Nasza biblioteka biorąc udział w tej akcji przyjęła w swoich progach najmłodszych czytelników. To było niezwykłe spotkanie, które napełniło serca zarówno dzieci, jak i naszych bibliotekarzy radością i inspiracją. Już od samego początku atmosfera była nasycona ekscytacją i oczekiwaniem. Maluchy, z oczami błyszczącymi z ciekawości, wchodziły do naszej biblioteki, odkrywając bogactwo książek otaczających je z każdej strony. Ich radość była zarazem zarzewiem naszego własnego entuzjazmu, bo przecież nie ma nic bardziej motywującego niż widok małych serc, gotowych do odkrywania magicznego świata literatury. Przedszkolaki szybko znalazły swoje ulubione miejsca do czytania, często zasiadając na kolorowych poduszkach i dywanach, które przygotowaliśmy specjalnie dla nich. Ich uśmiechy i podekscytowanie podczas wybierania książek były jak radosne promienie słoneczne rozświetlające każdy kąt naszej biblioteki.

Nasz zespół bibliotekarzy z ogromnym zapałem przygotował różnorodne aktywności czytelnicze, które miały zachęcić dzieci do odkrywania magii słowa pisanego. Każda chwila była pełna śmiechu, nauki i niezapomnianych doświadczeń.

Ale to, co najważniejsze, to fakt, że przez to spotkanie z przedszkolakami, zdołaliśmy zasiać w ich sercach iskrę miłości do czytania. Widząc ich zainteresowanie, wpatrzenie w obrazy, rozwijające się wyobraźnią, i słuchając ich entuzjastycznych komentarzy o ulubionych bohaterach, wiedzieliśmy, że ta chwila jest nie tylko ważna, ale i niezwykle wartościowa. Dodatkowo, podczas tego wyjątkowego spotkania, dzieci miały okazję posłuchać nie tylko bibliotekarzy, lecz także wyjątkowego gościa – Komendanta Straży Miejskiej w Busku – Zdroju, który specjalnie dla nich przeczytał książeczkę.

Międzynarodowa Akcja "Czytanie na Polanie" 2024 w naszej bibliotece była nie tylko wydarzeniem kulturalnym, ale i prawdziwą ucztą dla duszy. To spotkanie z małymi czytelnikami, pełne radości, inspiracji i nadziei na to, że każde dziecko znajdzie w książkach swoje własne magiczne królestwo, które będzie mogło odkrywać w każdej kolejnej stronie.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i tak liczne odwiedziny. Do zobaczenia!