Logo Gminy Busko-Zdrój

BAZA WYDARZEŃ

Tańczące Panie na scenie w BSCK
Orkiestra symfoniczna na występach w BSCK
Wywiad z telewizją na tle sanatorium Marconi
Orkiestra symfoniczna grająca w kościele
Zdjęcie wystawy zdjęć BSCK
Występy ludowe w BSCK
previous arrow
next arrow
PlayPause

Emisja filmu Mur, na pierwszym planie widzowie

Projekcja filmu "Mur" w ramach 22. Objazdowego Festiwalu WATCH DOCS, która miała miejsce 10 kwietnia w Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej, była niezwykłym wydarzeniem kulturalnym, które poruszyło serca i umysły zgromadzonej publiczności. Film ten, reżyserowany przez Katarzynę Smutniak skłaniał do refleksji nad aktualnymi problemami społecznymi i politycznymi.

"Mur" to opowieść o odwadze i determinacji jednostek, które przeciwstawiają się niesprawiedliwości i opresji. Poprzez sugestywną narrację i mocne obrazy, film ukazuje niezłomną walkę ludzi o swoje prawa i godność w obliczu systemowych przeszkód. Wnikliwa analiza społeczna, zawarta w filmie, dotyka fundamentalnych kwestii dotyczących wolności, równości i sprawiedliwości.

Projekcja "Mur" na 22. Objazdowym Festiwalu WATCH DOCS w naszej bibliotece nie tylko dostarczyła emocjonującego doświadczenia kinowego, ale także zapoczątkowała istotne dyskusje na temat tematyki poruszanej w filmie. Po seansie publiczność miała okazję dyskutować o treści i przesłaniu dzieła oraz wymienić swoje refleksje i wnioski.

To wydarzenie nie tylko poszerzyło horyzonty kulturalne naszej społeczności, ale także zachęciło do dalszej refleksji nad ważnymi zagadnieniami społecznymi i politycznymi, które porusza film "Mur".