Logo Gminy Busko-Zdrój

BAZA WYDARZEŃ

Tańczące Panie na scenie w BSCK
Orkiestra symfoniczna na występach w BSCK
Wywiad z telewizją na tle sanatorium Marconi
Orkiestra symfoniczna grająca w kościele
Zdjęcie wystawy zdjęć BSCK
Występy ludowe w BSCK
previous arrow
next arrow
PlayPause

Spotkanie autorskie z Mariuszem Kurcem obiecuje być fascynującym i inspirującym wydarzeniem. Jego niezwykłe życie jako podróżnika, filmowca i religioznawcy zapewne przyniesie wiele interesujących historii i refleksji.

grafika promująca spotkanie z Mariuszem Kurcem, w tle fotografia krajobrazu górskiego

Kurc jest prawdziwym nomadem, podróżującym samotnie przez różne zakątki świata z niewielką ilością pieniędzy i podstawowym wyposażeniem. Jego podejście do podróży, polegające na mieszaniu się z lokalną społecznością i zgłębianiu ich codziennego życia, jest niezwykle inspirujące. Zabierając ze sobą jedynie kamerę filmową, skupia się na dokumentowaniu ludzi i ich historii, zwracając uwagę na ich relacje, radości i trudności.

Nie tylko eksploruje on egzotyczne miejsca takie jak Indie, Chiny czy Indonezja, ale także odwiedza kraje o bardziej skomplikowanej sytuacji politycznej, jak Afganistan czy Pakistan. Jego praca polega na zgłębianiu różnorodności kulturowej i religijnej, badaniu wierzeń oraz postaw ludzi wobec obcych, jakim jest podróżnik.

Zapewne podczas spotkania autor będzie dzielił się nie tylko swoimi przygodami, ale także refleksjami na temat społeczności, których był częścią, oraz wnioskami dotyczącymi ludzkiej natury i współistnienia w zróżnicowanym świecie. To wydarzenie z pewnością otworzy oczy i umysły uczestników na bogactwo świata oraz inspirującą siłę podróży i poznawania innych kultur.

Spotkanie z Mariuszem Kurcem będzie miało miejsce 19 kwietnia o godzinie 10:30 dla młodzieży oraz o 17:00 dla dorosłych. To świetna okazja dla różnych grup wiekowych, aby poznać fascynujące historie i doświadczenia tego niezwykłego podróżnika, filmowca i religioznawcy. Będzie to inspirujące i pouczające wydarzenie, które warto odwiedzić!