Logo Gminy Busko-Zdrój

UZDROWISKO

Główne wejście do Budynku Sanatorium Marconi
Rozlewisko wody na łące
Akweny wodne w Radzanowie z lotu ptaka
Główna Aleja Parkowa pełna kwiatów
previous arrow
next arrow
PlayPause
Specjalistyczny Szpital Ortopedyczno - Rehabilitacyjny GÓRKA im. dr Szymona Starkiewicza

ul. dr Szymona Starkiewicza 1
28-100 Busko-Zdrój
Recepcja tel. 41 370 34 00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.szpitalgorka.pl

Szpital powstał jako ośrodek leczenia i rehabilitacji dzieci powołany do życia przez znanego lekarza dr Szymona Starkiewicza. Aktualnie prowadzone jest tu leczenie i rehabilitacja zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. W Szpitalu GÓRKA znajduje się sześć nowocześnie urządzonych oddziałów łóżkowych, blok operacyjny (z dwoma salami), jedna z najnowocześniejszych w regionie cyfrowa pracownia diagnostyki obrazowej (RTG) oraz poradnie specjalistyczne. Do dyspozycji Pacjentów jest nowoczesna baza zabiegowa, w tym basen rehabilitacyjny. Niedawno dobudowany został nowoczesny moduł z kriokomorą. Kadra szpitala posiada wysokie kwalifikacje i doświadczenie w postępowaniu z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną.

Specjalistyczny Szpital Ortopedyczno-Rehabilitacyjny GÓRKA stał się na przestrzeni ostatnich lat ważnym ośrodkiem szkoleniowym z zakresu artroskopii barku i kolana. Często realizowane są tu zabiegi, których nie podejmują się inne placówki w kraju.

Na miejscu działa Zespół Szkół Specjalnych w Busku - Zdroju,  w którym dzieci kształcą się w oparciu o program nauczania ze szkół macierzystych. Dzięki temu edukacja przebiega bez przerw. Kadra pedagogiczna posiada kwalifikacje z zakresu pedagogiki terapeutycznej i pełne przygotowanie do pracy z dziećmi. Na miejscu jest psycholog i logopeda. W pobliżu szpitala funkcjonuje również ośrodek hipoterapii, mający istotne znaczenie w procesie rehabilitacji najmłodszych.

Pełna oferta: http://ubz.pl/nasze-obiekty/szpital-gorka

Specjalistyczny Szpital Ortopedyczno - Rehabilitacyjny GÓRKA im. dr Szymona Starkiewicza Specjalistyczny Szpital Ortopedyczno - Rehabilitacyjny GÓRKA im. dr Szymona Starkiewicza Specjalistyczny Szpital Ortopedyczno - Rehabilitacyjny GÓRKA im. dr Szymona Starkiewicza